15 października 2019 18:57
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Dla pasjonatów fotografii i miłośników wsi
Redaktor: Yvetta Walecka    02.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

1 lipca rozpoczął się konkurs fotograficzny „Rolnicza Małopolska. 25 zdjęć na 25-lecie ARiMIR”. Mofgą w nim wziąć udział wszyscy, którzy fotografują amatorsko i będą chcieli uczynić tematem swoich zdjęć małopolskie rolnictwo.

Ćwierć wieku wsparcia krajowego, a od 15 lat przede wszystkim unijnego, to gigantyczny postęp na obszarach wiejskich. Nowoczesne ciągniki, maszyny, urządzenia oraz chlewnie i obory, bezpieczne gospodarstwa czy zakłady przetwórcze oparte na najnowszych technologiach – to wszystko, co widać na wsi i co daje naszemu rolnictwu możliwość  konkurowania na europejskich i światowych rynkach.
Polscy rolnicy zagospodarowali przez ostatnie 25 lat ponad 330 mld złotych, a efekty wdrażanych przez ARiMR działań mogą teraz zostać uchwycone przez  obiektyw i wziąć udział w konkursie. Każdy uczestnik może przesłać jedno zdjęcie na adres e-mail: malopolski@arimr.gov.pl. Regulamin dostępny jest w siedzibie Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR przy ul. Promienistych 1 oraz na jego profilu na fb: https://www.facebook.com/MalopolskiARiMR/
Warto spróbować swoich sił. Czekają atrakcyjne nagrody, a wystawa prac laureatów oraz wyróżnionych autorów zdjęć uświetni wojewódzkie obchody Jubileuszu ARiMR w Centrum Jana Pawła II w Krakowie, w dniu 29 września.
Konkurs został objęty patronatem honorowym Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego oraz opieką medialną TVP3Kraków i Gazety Krakowskiej.