Facebook
26 kwietnia 2018 15:24
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Dla ludzi i przyrody
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnoksztalcących w Bobowej ratują ludzkie życie i pomagają chronić środowisko naturalne. Podczas akcji Honorowego Oddawania Krwi przekazali ponad 10 litrów tego drogocennego płynu, a w ramach ochrony przyrody posadzili około 500 drzew.  Już po raz czwarty w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej uczniowie, pracownicy i chętni uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi. Ci, którym nie jest obojętne życie innych osób, stawili się w szkole o 8 rano. W sumie zebrano ponad 10 litrów krwi, która trafi do najbardziej potrzebujących osób. Przy okazji spotkania wybrany został nowy zarząd SK HDK. Przewodniczącym został Paweł Burkot z klasy III bT (poprzednio fukncję pełnił Jakub Kwaśny z klasy IV aT), a skarbnikiem Agata Ferenc z II aT (poprzednio Dominika Szczerba, SP). Informacja: Agnieszka Gołyźniak – założyciel i koordynator SK HDK w ZSO Bobowa

Inną, ale równie cenną akcję podjęli członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody funkcjonującego w ZSO w Bobowej wraz z opiekunem Grażyną Kurzawą. Wzięli udział w akcji sadzenia drzew, realizując tym samym inicjatywę pod nazwą „Zadrzewianie kompleksu sportowego i kulturalnego w Bobowej” w ramach projektu „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2” . Realizacja projektu był możliwa dzięki pozyskaniu przez burmistrza Bobowej i Stowarzyszenie GRYF dofinansowania w wysokości 7 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za te pieniądze zakupiono ok. 500 drzew, które młodzież posadziła zgodnie z projektem „Budowa parku przyrodniczo – geologicznego z funkcją edukacyjną w miejscowości Bobowa’’.
- Cieszymy się, że w naszym środowisku lokalnym przywiązujemy dużą wagę do walorów przyrodniczych, a my, jako młodzi ekolodzy SKLOP, włączamy się w działania wynikające z troski o przyrodę naszej gminny Bobowa - stwierdza Grażyna Kurzawa.

1.
d1.jpg
2.
d2.jpg
3.
d3.jpg


Źródło informacji i zdjęć: http://www.zso.bobowa.eu/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl