Facebook
19 sierpnia 2019 20:42
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Daniel Niemasik NAJLEPSZY!!!
Redaktor: Yvetta Walecka    10.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W dniach 01-03 kwietnia we Wrocławiu odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w zawodzie Cukiernik. Powiat gorlicki a jednocześnie całą Małopolskę reprezentował Daniel Niemasik uczeń kl. IIIb ZSZ, którego do turnieju przygotowała Lucyna Prorok.
Tematem tegorocznej edycji turnieju  było „Rzemiosło – nasza przyszłość”. Daniel Niemasik został zakwalifikowany decyzją Komitetu Głównego Turnieju, na podstawie progu punktowego wynoszącego 80%, uzyskanego w czasie eliminacji okręgowych, które obyły się w styczniu br. w Krakowie.
Turniej składał się z dwóch części:
  • teoretycznej (test 30 pytań z zakresu przedmiotów zawodowych)
  • praktycznej (tort  w stylu angielskim, wykonanie i dekoracja dwóch mazurków, tematyczne figurki z marcepana lub masy cukrowej oraz eksponat z karmelu lub czekolady do wyboru).

Po części praktycznej wszystkie wyroby uczestników zostały wyeksponowane zostały na uroczystej gali w Ratuszu Wrocławski.
W klasyfikacji końcowej nasz reprezentant uzyskał tytuł finalisty! i ma predysopozycje predysponuje do zwolnienia go z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz medal, dyplom i liczne nagrody rzeczowe.
Uchwałą Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zarówno laureaci jak i finaliści turnieju otrzymali uprawnienia do przyjęcia na studia z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, na kierunek  bioinżynieria produkcji żywności.
Honorowy patronat nad imprezą sprawowały m.in.: MEN, dolnośląski Kurator Oświaty, Wojewoda Dolnośląski, prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa  Dolnośląskiego, prezes Związku Rzemiosła Polskiego.

Składamy gratulacje Danielowi życząc dalszych sukcesów i Pani Lucynie Prorok za przygotowanie naszego reprezentanta do turnieju.

Zdjęcia: Lucyna Prorok

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
6.
6.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl