16 czerwca 2019 02:52
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Daniel Niemasik NAJLEPSZY!!!
Redaktor: Yvetta Walecka    10.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W dniach 01-03 kwietnia we Wrocławiu odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w zawodzie Cukiernik. Powiat gorlicki a jednocześnie całą Małopolskę reprezentował Daniel Niemasik uczeń kl. IIIb ZSZ, którego do turnieju przygotowała Lucyna Prorok.
Tematem tegorocznej edycji turnieju  było „Rzemiosło – nasza przyszłość”. Daniel Niemasik został zakwalifikowany decyzją Komitetu Głównego Turnieju, na podstawie progu punktowego wynoszącego 80%, uzyskanego w czasie eliminacji okręgowych, które obyły się w styczniu br. w Krakowie.
Turniej składał się z dwóch części:
  • teoretycznej (test 30 pytań z zakresu przedmiotów zawodowych)
  • praktycznej (tort  w stylu angielskim, wykonanie i dekoracja dwóch mazurków, tematyczne figurki z marcepana lub masy cukrowej oraz eksponat z karmelu lub czekolady do wyboru).

Po części praktycznej wszystkie wyroby uczestników zostały wyeksponowane zostały na uroczystej gali w Ratuszu Wrocławski.
W klasyfikacji końcowej nasz reprezentant uzyskał tytuł finalisty! i ma predysopozycje predysponuje do zwolnienia go z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz medal, dyplom i liczne nagrody rzeczowe.
Uchwałą Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zarówno laureaci jak i finaliści turnieju otrzymali uprawnienia do przyjęcia na studia z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, na kierunek  bioinżynieria produkcji żywności.
Honorowy patronat nad imprezą sprawowały m.in.: MEN, dolnośląski Kurator Oświaty, Wojewoda Dolnośląski, prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa  Dolnośląskiego, prezes Związku Rzemiosła Polskiego.

Składamy gratulacje Danielowi życząc dalszych sukcesów i Pani Lucynie Prorok za przygotowanie naszego reprezentanta do turnieju.

Zdjęcia: Lucyna Prorok