Facebook
23 stycznia 2019 20:31
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Czy wiecie że...
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach funkcjonuje Biuro Rzeczy Znalezionych i można od A-Z załatwić sprawy paszportowe. Tutaj należy także zgłosić fakt założenia stowarzyszenia czy fundacji i składać stosowne sprawozdania z ich działalności. Między innymi tymi sprawami zajmuje się Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich.

  

 

Informację o pracy Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich za 2017 rok złożył podczas XXXIV sesji rady Powiatu Gorlickiego naczelnik Aleksander Żelazny.

 

 

 

Wydział prowadził m.in. w zakresie spraw obywatelskich:

- Nadzór nad działalnością stowarzyszeń i fundacji - Aktualnie nadzorem Starosty objętych jest 308 stowarzyszeń, w tym 299 posiadających osobowość prawną i 9 stowarzyszeń zwykłych nie posiadających osobowości prawnej. W 2017 roku powstało 7 stowarzyszeń. Ponadto na terenie powiatu swoje siedziby posiada 22 fundacje. W roku 2017 powstały 3 fundacje, a jedna została zlikwidowana. Wykaz stowarzyszeń umieszczony jest w BIP Starostwa Powiatowego. Ponadto stowarzyszenia wpisane do KRS uwidocznione są na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

- Biuro Rzeczy Znalezionych – Mieści się w Starostwie Powiatowym w Gorlicach przy ul. Bieckiej 3, tel. 18 35-48-753, więc jeśli coś zgubiliśmy, to warto sprawdzić, czy ta rzecz nie czeka na nas właśnie tam. Aktualnie w biurze znajduje się ok. 30 przedmiotów.

- Terenowy Punkt Paszportowy umiejscowiony w strukturze Oddziału Zamiejscowego Wydziału Spraw Obywatelskich i Migracji Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu. Znajduje się on w budynku Starostwa przy ul. 11-go listopada 6 w Gorlicach. Obsługa paszportowa prowadzona jest w pełnym zakresie tj: przyjmowania wniosków i wydawania dokumentów paszportowych. Opłaty paszportowe przyjmowane są w usytuowanej tuż obok kasie. Starostwo udostępnia na potrzeby Punktu Paszportowego nieodpłatnie lokal i pokrywa koszty jego utrzymania oraz transport wniosków do Nowego Sącza i zabezpieczenie łącza do transmisji danych. W roku 2017 przyjęto 3165 wniosków o wydanie paszportu, a wydano 3147.

- Wydawanie zezwoleń na sprowadzenie z zagranicy zwłok lub szczątków osób zmarłych, których pochówek ma mieć miejsce na terenie powiatu. Zezwolenie wydawane jest w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. W roku 2017 wydano 7 takich zezwoleń.

- Sporządzenie testamentu alograficznego. To forma testamentu, który sporządza się w obecności osoby pełniącej określone funkcje publiczne. Są to m.in.: Starosta i Sekretarz Powiatu. Sporządzenie testamentu następuje poprzez ustne wyrażenie woli spadkodawcy wobec ww. osób przy udziale dwóch świadków. W 2017 roku mieszkańcy Powiatu nie korzystali z tej formy sporządzania testamentu.

Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3.
Informacje dotyczące spraw prowadzonych przez wydział oraz druki wniosków znajdują się w BIP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl