Facebook
18 września 2019 07:41
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Co słychać w szkołach ponadgimnazjalnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
To jeszcze wakacje, ale... szkoły ponadgimnazjalne już „stroją się” na przyjęcie uczniów. We wszystkich placówkach trwa malowanie, sprzątanie, sprawdzanie sprzętu. W niektórych szkołach toczą się jeszcze większe prace inwestycyjno-remontowe.

 


Poważna inwestycja prowadzona jest w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach, gdzie trwają prace budowlane związane z wydzieleniem przeciwpożarowym klatki schodowej od prateru aż po dach. Koszt całej inwestycji wyniesie 353 tys. zł.
Szkoła ogłosiła także przetarg na roboty budowlane dotyczące prac adaptacyjno-dostosowawczych pięciu pracowni w zawodach budowlanych w ramach tworzonego Centrum Kompetencji Zawodowych.
 

1.
img_1002.jpg
2.
img_1003.jpg
3.
img_1005.jpg
4.
img_1006.jpg
5.
img_1007.jpg
6.
img_1008.jpg
7.
img_1009.jpg
8.
img_1010.jpg
9.
img_1011.jpg
10.
img_1012.jpg
11.
img_1013.jpg
12.
img_1014.jpg


Duże prace inwestycyjno-remontowe prowadzone są w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. Szkoła przygotowuje się do wdrożenia nowego projektu pn. „LOWE”, czyli  Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych w ramach grantu w wysokości 249 tys. zł z unijnego POWER. W tym celu wykonywany jest kompletny remont 2 sal na II piętrze. Ponadto w ZST wykonano remont sali gimnastycznej i pomieszczeń do niej przylegających  oraz wymianę kabli informatycznych i elektrycznych na II piętrze.

1.
tn_dsc05296.jpg
2.
tn_dsc05300.jpg
3.
tn_dsc05304.jpg
4.
tn_dsc05314.jpg


Remonty prowadzone są także w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach przy ul. Ariańskiej 3. Dotyczą przede wszystkim korytarzy szkolnych i obejmują: demontaż boazerii, malowanie ścian i ułożenie płytek w korytarzu głównym. Wykonano także naprawę dachu. Wszystko po to, by Ekonomik dobrze wyglądał na swój jubileusz 75-lecia działalności.

Prace remontowe toczą się również w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. Trwa remont dachu na budynku magazynowym, czyli wymiana więźby dachowej i pokrycie dachu blacha trapezową.
Trwają również prace przygotowawcze do przeprowadzenia prac adaptacyjnych związanych z nowo tworzoną pracownią fryzjerską dla uczniów w ramach tworzonego Centrum Kompetencji Zawodowych.

We wszystkich placówkach prowadzone są prace malarskie, porządkowe, sprawdzające – przeglądy i konserwacje, a dyrektorzy zapewniają, że szkoły będą gotowe na przyjęcie uczniów po wakacyjnym odpoczynku.


Najważniejsze projekty edukacyjno-inwestycyjne nadchodzącego roku szkolnego to:

- Centra Kompetencji Zawodowych (CKZ) - w ZSZ w Gorlicach i CKPiU w Gorlicach. Oprócz części dydaktycznej, część środków, 266 tys. zł, przeznaczona jest na zakup wyposażenia i modernizację pracowni przedmiotowych, w tym 5 pracowni budowlanych i pracowni fryzjerskiej

- Małopolska Chmura Edukacyjna, gdzie na doposażenie w sprzęt techno-dydaktyczny w ZSE, I LO Kromer i ZS nr 1 w Gorlicach przeznaczymy 850 tys. zł.

- Otrzymaliśmy z PFRON dofinansowanie w wys. 135 tys. zł do budowy szybu windowego dla budynku internatu PZPO w Bieczu  dla potrzeb m.in. Środowiskowego Domu Samopomocy

- Złożyliśmy wspólnie z miastem Gorlice wniosek do RPO o dofinansowanie rewitalizacji budynku I LO im. Marcina Kromera.

- Zleciliśmy wykonanie badań geologicznych osuwiska przy budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymbarku, na podstawie których będzie wykonana dokumentacja budowlana.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl