Facebook
16 czerwca 2019 17:29
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Chrońmy dzieci przed dopalaczami
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zapraszają na konferencję „Dopalacze – jak chronić nasze dzieci przed zagrożeniami. Aspekty prawne i psychologiczne”, która odbędzie się 8 października 2018 roku w Auli Biblioteki PWSZ, ul. Aleje Wolności 40, w Nowym Sączu.

 

Jesteś rodzicem i wychowujesz dzieci? Powinieneś zapoznać się z zagrożeniami jakie stwarzają dopalacze! Już w najbliższy poniedziałek (8 października) w Auli Biblioteki PWSZ odbędzie się konferencja poświęcona tematyce dopalaczy. Dowiesz się między innymi jak uchronić swoje dziecko przed tymi substancjami, poznasz fakty i mity ich dotyczące oraz zapoznasz się z profilaktyką. Koniecznie zapoznaj się z programem konferencji!.

Program:

10:00 – Otwarcie Konferencji i powitanie Gości
- dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw., Rektor PWSZ w Nowym Sączu
- Marta Mordarska – Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON
- Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski

10:15 – „Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej” – Pani Minister Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

10:40 – Przerwa kawowa.

10:55 – „Narkotyki klasyczne i nowe substancje psychoaktywne – fakty i mity” – asp. szt. Robert Bretner, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

11:15 – „Działania profilaktyczne Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w zakresie przeciwdziałania narkomanii” – asp. szt. Barbara Leśniak, specjalista Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

11:35 – „Psychologiczne aspekty uzależnień od dopalaczy” – dr Stefan Florek, starszy wykładowca Instytutu Pedagogicznego PWSZ w Nowym Sączu.

11:55 – „Dobre alternatywy – pokazujemy wartości. ‘Bądźmy poszukiwaczami autorytetów’” – Tomasz Gubała – Archezja-Fundacja Wspomagająca Wychowanie.

12:15 – Podsumowanie i zakończenie Konferencji
- dr Halina Potok, Prorektor ds. studenckich i kształcenia PWSZ w Nowym Sączu
- Marta Mordarska-Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON

Organizatorami konferencji są:
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl