13 grudnia 2018 01:25
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Chrońmy dzieci przed dopalaczami
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zapraszają na konferencję „Dopalacze – jak chronić nasze dzieci przed zagrożeniami. Aspekty prawne i psychologiczne”, która odbędzie się 8 października 2018 roku w Auli Biblioteki PWSZ, ul. Aleje Wolności 40, w Nowym Sączu.

Jesteś rodzicem i wychowujesz dzieci? Powinieneś zapoznać się z zagrożeniami jakie stwarzają dopalacze! Już w najbliższy poniedziałek (8 października) w Auli Biblioteki PWSZ odbędzie się konferencja poświęcona tematyce dopalaczy. Dowiesz się między innymi jak uchronić swoje dziecko przed tymi substancjami, poznasz fakty i mity ich dotyczące oraz zapoznasz się z profilaktyką. Koniecznie zapoznaj się z programem konferencji!.

Program:

10:00 – Otwarcie Konferencji i powitanie Gości
- dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw., Rektor PWSZ w Nowym Sączu
- Marta Mordarska – Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON
- Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski

10:15 – „Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej” – Pani Minister Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

10:40 – Przerwa kawowa.

10:55 – „Narkotyki klasyczne i nowe substancje psychoaktywne – fakty i mity” – asp. szt. Robert Bretner, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

11:15 – „Działania profilaktyczne Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w zakresie przeciwdziałania narkomanii” – asp. szt. Barbara Leśniak, specjalista Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

11:35 – „Psychologiczne aspekty uzależnień od dopalaczy” – dr Stefan Florek, starszy wykładowca Instytutu Pedagogicznego PWSZ w Nowym Sączu.

11:55 – „Dobre alternatywy – pokazujemy wartości. ‘Bądźmy poszukiwaczami autorytetów’” – Tomasz Gubała – Archezja-Fundacja Wspomagająca Wychowanie.

12:15 – Podsumowanie i zakończenie Konferencji
- dr Halina Potok, Prorektor ds. studenckich i kształcenia PWSZ w Nowym Sączu
- Marta Mordarska-Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON

Organizatorami konferencji są:
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.