Facebook
22 września 2019 08:28
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Chmura edukacyjna
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.09.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Cztery szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat gorlicki uczestniczą w projekcie Małopolska Chmura Edukacyjna. Są to: Zespół Szkół  nr 1 w Gorlicach, I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach, Liceum Ogólnokształcące w Bieczu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach.

 

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych w Regionie poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię. Informacyjno - komunikacyjnych, co pozwoli na podniesienie poziomu nauczania oraz kształtowanie kompetencji kluczowych. 

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna obejmuje:
- wyposażenie szkół i uczelni wyższych w sprzęt służący do komunikacji poprzez sieć  internetową w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna, realizowanego ramach programu RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, którego liderem jest Akademia Górniczo Hutnicza, a Województwo Małopolskie wraz z  uczelniami wyższymi oraz organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne pełnią rolę partnerów,
- realizację zajęć edukacyjnych w technikach i liceach, dofinansowanych w ramach projektów konkursowych ogłaszanych przez Zarząd Województwa Małopolskiego.
 
W powiecie gorlickim doposażone zostaną następujące szkoły: Zespół Szkół  nr 1 w Gorlicach, I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach, Liceum Ogólnokształcące w Bieczu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach.
 
Szacunkowy koszt doposażenia to ok. 250 tys. zł na szkołę, za wyjątkiem ZSE – ok. 100 tys  w ramach uzupełnienia wyposażenia. Ponadto, w ramach konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego, ZSE w Gorlicach otrzyma ok. 18 tys. zł na realizację zajęć.
 
Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymają możliwość kontaktu z nauką, będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i talenty przy wsparciu najlepszych uczelni, co ułatwi im wybór właściwego kierunku studiów. Z kolei uczelnie będą miały możliwość współpracy z najzdolniejszymi uczniami w Małopolsce. 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl