15 sierpnia 2018 15:09
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Chłopska Szkoła Biznesu
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.01.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie klas II i III Technik Handlowiec w Zespole SZkół Ekonomicznych w Gorlicach realizowali Projekt Małopolskiego Instytutu Kultury pt.: Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”.  Gracze wcielali się w rolę tkaczy, kowali lub piekarzy.

Gra jest symulacją działalności gospodarczej, która w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę. Gra inspirowana jest historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gracze wcielali się w rolę tkaczy, kowali lub piekarzy. Produkowali towary, którymi handlują z innymi na jarmarku i gromadzili towary oraz kapitał potrzebny na wyprawy handlowe. Koordynatorem zajęć jest Pani Ewa Druciak - Hul.

Źródło informacji i zdjęć: fanpages /zsegorlice

b1.jpg
b2.jpg