Facebook
18 września 2019 07:52
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
By mądrze wybrać szkołę
Redaktor: Yvetta Walecka    19.03.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej/ponadpodstawowej to odpowiedzialna i ważna decyzja. Już niedługo ostatni rocznik gimnazjalistów i pierwszy ósmoklasistów będą podejmować jedną z ważniejszych w swoim życiu decyzji- decyzję o wyborze kolejnego etapu edukacji. Wielu uczniów zadaje sobie  pytanie - liceum, technikum czy branżowa szkoła?

Z pomocą w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach realizuje Dzień Zawodowca. Organizowane przez szkołę przedsięwzięcie we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach to inicjatywa, która  ma na celu promocję szkolnictwa zawodowego, wskazanie młodzieży, która stoi przed wyborem szkoły, dalszej ścieżki edukacyjnej i zalet płynących z kształcenia zawodowego, jakie oferuje szkoła. A trzeba przyznać, że oferta jest ciekawa, dopasowana do zainteresowań młodych ludzi i w pełni odpowiadająca potrzebom i oczekiwaniom rynku pracy. Z pełną ofertą edukacyjną szkoły można zapoznać się na stronie www.zst.gorlice.pl .
W trakcie Dnia Zawodowca uczniowie mają możliwość zapoznania się ze specyfiką kształcenia w poszczególnych zawodach oraz wzięcia  udziału w ciekawych zajęciach z matematyki, informatyki i języka angielskiego, a także uczestniczenia w warsztatach pracowni fryzjerskiej. W CKPiU są organizowane zajęcia praktyczne w branży elektrycznej, mechanicznej i samochodowej, w ramach których wykonują proste zadania zawodowe.
Dzień zawodowca cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szkół z całego powiatu. Wielu gimnazjalistów i ósmoklasistów mogło się osobiście przekonać z czym związana jest praca w danym zawodzie, zobaczyć czego uczą się ich starsi koledzy oraz usłyszeć wiele cennych wskazówek, które na pewno będą istotne podczas wyboru kolejnego etapu edukacji.
Zachęcamy uczniów i doradców zawodowych do korzystania z tej ciekawej formy prezentacji zawodów w branżach: informatycznej, elektrycznej, samochodowej, mechanicznej, transportowej i fryzjerskiej.
Dzień Zawodowca  pozwala młodym ludziom poznać kierunki kształcenia, bazę dydaktyczną, specyfikę zawodów, możliwości dalszej edukacji, perspektywę zatrudnienia. To wszystko ułatwia świadome podjęcie decyzji o wyborze zawodu i szkoły, a także pomaga zaplanować ścieżkę rozwoju zawodowego. Warto przyjść i przekonać się, że nauka w technikum i branżowej szkole jest ciekawa i perspektywiczna– podkreśla Renata Stępień, dyrektor szkoły.

Informacja i zdjęcia ZST im. W Pola w Gorlicach

1.
1.jpg
2.
tn_20190228_105241.jpg
3.
tn_20190228_111401.jpg
4.
tn_20190314_103034.jpg
5.
tn_img_3576.jpg
6.
tn_img_3578.jpg
7.
tn_img_3580.jpg
8.
tn_img_3581.jpg
9.
tn_img_9945.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl