18 września 2019 07:52
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
By mądrze wybrać szkołę
Redaktor: Yvetta Walecka    19.03.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej/ponadpodstawowej to odpowiedzialna i ważna decyzja. Już niedługo ostatni rocznik gimnazjalistów i pierwszy ósmoklasistów będą podejmować jedną z ważniejszych w swoim życiu decyzji- decyzję o wyborze kolejnego etapu edukacji. Wielu uczniów zadaje sobie  pytanie - liceum, technikum czy branżowa szkoła?

Z pomocą w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach realizuje Dzień Zawodowca. Organizowane przez szkołę przedsięwzięcie we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach to inicjatywa, która  ma na celu promocję szkolnictwa zawodowego, wskazanie młodzieży, która stoi przed wyborem szkoły, dalszej ścieżki edukacyjnej i zalet płynących z kształcenia zawodowego, jakie oferuje szkoła. A trzeba przyznać, że oferta jest ciekawa, dopasowana do zainteresowań młodych ludzi i w pełni odpowiadająca potrzebom i oczekiwaniom rynku pracy. Z pełną ofertą edukacyjną szkoły można zapoznać się na stronie www.zst.gorlice.pl .
W trakcie Dnia Zawodowca uczniowie mają możliwość zapoznania się ze specyfiką kształcenia w poszczególnych zawodach oraz wzięcia  udziału w ciekawych zajęciach z matematyki, informatyki i języka angielskiego, a także uczestniczenia w warsztatach pracowni fryzjerskiej. W CKPiU są organizowane zajęcia praktyczne w branży elektrycznej, mechanicznej i samochodowej, w ramach których wykonują proste zadania zawodowe.
Dzień zawodowca cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szkół z całego powiatu. Wielu gimnazjalistów i ósmoklasistów mogło się osobiście przekonać z czym związana jest praca w danym zawodzie, zobaczyć czego uczą się ich starsi koledzy oraz usłyszeć wiele cennych wskazówek, które na pewno będą istotne podczas wyboru kolejnego etapu edukacji.
Zachęcamy uczniów i doradców zawodowych do korzystania z tej ciekawej formy prezentacji zawodów w branżach: informatycznej, elektrycznej, samochodowej, mechanicznej, transportowej i fryzjerskiej.
Dzień Zawodowca  pozwala młodym ludziom poznać kierunki kształcenia, bazę dydaktyczną, specyfikę zawodów, możliwości dalszej edukacji, perspektywę zatrudnienia. To wszystko ułatwia świadome podjęcie decyzji o wyborze zawodu i szkoły, a także pomaga zaplanować ścieżkę rozwoju zawodowego. Warto przyjść i przekonać się, że nauka w technikum i branżowej szkole jest ciekawa i perspektywiczna– podkreśla Renata Stępień, dyrektor szkoły.

Informacja i zdjęcia ZST im. W Pola w Gorlicach

tn_20190228_105241.jpg