21 września 2018 06:17
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Boisko jak malowane
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiat Gorlicki otrzymał 194 542 zł dofinansowania na remont boiska sportowego przy Zespole Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach w ramach programu „Boiska jak malowane”. Zmodernizowane boisko będzie umożliwiało grę w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę,  tenisa. Będzie także rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal z bieżnią oraz nowe bramki, siatki, kosze, ławki i ogrodzenie.

Dzięki decyzji radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego 58 małopolskich gmin, w tym powiat gorlicki, niebawem rozpocznie prace przy modernizacji przyszkolnych boisk  sportowych. Samorząd województwa zdecydował o przekazaniu 9 mln zł na realizację pilotażowego projektu „Małopolskie boiska”.
Do samorządu powiatu gorlickiego trafi 194,5 tys. zł na złożony przez Zarząd Powiatu Gorlickiego projekt pod nazwą „Remont boiska przy Zespole Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach z wymianą nawierzchni urazogennej na bezpieczną i urządzenia sportowe”. To bardzo dobra wiadomość dla uczniów Budowlanki, bo obecnie szkolne boisko jest wyłączone z użytkowania.
Prace będą polegać na wymianie starej, zniszczonej nawierzchni na bezpieczną nawierzchnię poliuretanową. Boisko zostanie też wyposażone w nowe bramki, siatki, kosze, piłkochwyty. Ze środków otrzymanych w ramach dotacji można będzie także sfinansować prace związane z rozbiórką starej nawierzchni, wykonaniem podbudowy pod nową oraz dostawę i ułożenie nawierzchni poliuretanowej.

„Małopolskie boiska” to projekt, jakiego – w skali całego regionu - Województwo Małopolskie jeszcze nie realizowało. W ciągu najbliższych kilku miesięcy istniejące teraz boiska przyszkolne zmienią się nie do poznania. A co najważniejsze, bezpieczniejsi będą ich użytkownicy – uczniowie najczęściej korzystający z nich na lekcjach wychowania fizycznego czy rozwijający swoje sportowe pasje w wolnym czasie
- Chcemy zająć się poprawą stanu infrastruktury sportowej, co z kolei przełoży się na większe bezpieczeństwo osób z niej korzystających– podkreśla Leszek Zegzda z zarządu województwa, który odpowiada m.in. za sport. To dopiero pierwsza, pilotażowa edycja tego projektu, ale jeżeli gminy będą nadal nim zainteresowane, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłych latach go kontynuować czy objąć nim inne, nie tylko przyszkolne boiska.

Na naszym terenie dofinansowanie otrzymało również Miasto Gorlice 194 542 zł, Gmina Uście Gorlickie 74 451 zł oraz Gmina Ropa 68 193 zł.

Źródło: https://www.malopolska.pl i własne

Zdjęcie Andrzej Wojciechowski