A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Biegiem przez powiat gorlicki
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.05.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Sergii Ukraintes z Ukrainy reprezentujący SK Kovel – LKB jako najszybszy zawodnik pokonał trasę II Maratonu Beskid Niski z czasem 2 godz. 48 min, 52 sek. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Majer z Doczyc. Gratulacje zwycięzcom maratonu składali oraz medale, dyplomy i upominki wręczali: starosta Karol Górski, wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej Paweł Śliwa, wiceprezes Uzdrowiska Wysowa S.A. Włodzimierz Kubiak oraz główny organizator prezes Stowarzyszenie „Maraton” Janusz Sobczyk.

Po raz kolejny w powiecie gorlickim królował Weekend Naftowy, a w jego ramach odbyły się zawody rolkarskie i nartorolkarskie - Roll and Ski 2016 oraz II edycja Maratonu Beskidu Niskiego na trasie z Gorlic przez Sękową i Magurę Małastowską do Wysowej Zdroju, a także biegi na 5 i 10 km oraz  nordic walking.

tn_IMG_1255.JPG

Głównym organizatorem Weekendu Naftowego i Maratonu Beskid Niski 2016 było Stowarzyszenie "Maraton" Gorlice, a jednym ze współorganizatorów Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

II Maraton Beskid Niski 2016 najszybciej pokonał Sergii Ukraintes z Ukrainy reprezentujący SK Kovel – LKB Rudnik. Na metę przybiegł z czasem 2 godz. 48 min, 52 sek. Drugi był ubiegłoroczny zwycięzca tego maratonu Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna, a trzeci Robert Faron z Zalesia. Na tym dystansie rywalizowało 94 biegaczy. Najlepszy z naszego powiatu był Paweł Karp, który na metę przybiegł na 19 miejscu.

Wśród maratończyków był także reprezentant Starostwa Powiatowego w Gorlicach Jan Adamczyk, który w dobrej kondycji i z uśmiechem na ustach wbiegł na metę w Wysowej Zdroju. GRATULUJEMY!

W kategorii open kobiet w maratonie zwyciężyła Ewa Majer z Doczyc, a najlepsza biegaczka z naszego powiatu zdobyła czwarte miejsce. Była nią Monika Pasiut z Szymbarku.

Na dystansie 10 km rywalizowało 63 zawodników. Wśród panów zwyciężył Robert Gleń z Jedlicza, a wśród pań Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego. Natomiast w biegu na 5 km wśród panów triumfowali Adam Skalski z Wysowej Zdroju, a wśród pań Marta Plajzner z Krościenka Wyżnego. Na tym dystansie rywalizowało 51 osób.

Na pięć kilometrów pomaszerowali też miłośnicy nordic walking. Tę konkurencję wygrali Krzysztof Skiba z Polkowic oraz Anna Zaczyńska z Lublina. Na starcie stanęło 39 zawodników.

Dystans maratoński na rolkach najszybciej pokonał Bartosz Chojnacki z Warszawy, a wśród pań Aleksandra Goos z Konstancina – Jeziornej. W sobotnim wyścigu maratońskim ścigało się 82 rolkarzy. Natomiast na nartorolkach wśród 13 zawodników najszybszy na dystansie 42 km 125 m był Natan Ciborowski z Pisza. W Pucharze Polski na dystansie maratońskim ścigało się 70 zawodników. Zwyciężył Bartosz Chojnacki z Warszawy, a wśród pań Aleksandra Goos z Konstancina – Jeziornej.

Gratulacje dla zwycięzców i uczestników wszystkich zawodów i kategorii oraz podziękowania dla organizatorów i sponsorów, a także zaproszenie na przyszłoroczny Weekend Naftowy przekazał starosta Karol Górski.