19 października 2018 02:45
Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Bezkonkurencyjny Wojtek z ZSO w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Wieliczce odbyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wzięło w nich udział 120 uczestników, w trzech grupach wiekowych, ze wszystkich małopolskich powiatów. W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, powiat gorlicki reprezentował uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej Wojciech Mazur. Wojciech w swojej grupie wiekowej okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając pierwsze miejsce i tym samym będzie reprezentował województwo małopolskie w finale centralnym OTWP.

Warto przypomnieć, że w 2017 r., w Eliminacjach Powiatowych Wojciech Mazur zajął pierwsze, a w tym roku drugie miejsce. Wola walki, chęć zdobywania wiedzy i umiejętności wykraczające zdecydowanie poza podstawę programową, pracowitość i sumienność pozwoliły Wojtkowi być bezkonkurencyjnym w województwie.

Serdecznie gratulujemy Wojciechowi i jego rodzicom. Życzymy sukcesów na Eliminacjach Centralnych OTWP, które zostaną przeprowadzone w Świdwinie od 1 do 3 czerwca 2018 r.

Otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP w Krakowie dh Kazimierz Sady. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwało jury pod przewodnictwem Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Władysława Kucharskiego. W skład jury weszli członkowie Komisji ds. Młodzieży ZOW ZOSP RP Kraków, w tym Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek.

Powiat gorlicki reprezentowali
: w grupie I (uczniowie I – VI szkół podstawowych) Tomasz Cygnarowicz (gm. Bobowa) oraz Magdalena Markowicz (gm. Moszczenica), w grupie II (uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz gimnazjum klasy II i III) Mateusz Firszt (gm. Gorlice) oraz Konrad Kruczek (gm. Uście Gorlickie), w grupie III (uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych) Katarzyna Mika (I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach) oraz Wojciech Mazur (Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Bobowej).

Cała szósta uczestników w gorlickiego odnotowała dobre występy. Bezkonkurencyjny w swojej grupie wiekowej okazał się Wojciech Mazur, zajmując pierwsze miejsce oraz zapewniając sobie start w finale centralnym OTWP, który przeprowadzony zostanie w dniach 1-3 czerwca br.

Grupa I (uczniowie I – VI szkół podstawowych)
I miejsce - Błażej Lurawiec (pow. wielicki)
II miejsce - Piotr Dudek (pow. nowosądecki)
III miejsce - Mikołaj Cieśla (pow. bocheński)

Grupa II (uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz gimnazjum klasy II i III)
I miejsce - Piotr Urbańczyk (pow. oświęcimski)
II miejsce - Karolina Kominiak (pow. wielicki)
III miejsce - Agnieszka Węgrzyn (pow. wadowicki)

Grupa III (uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych)
I miejsce - Wojciech Mazur (pow. gorlicki)

II miejsce - Izabela Leśnicka (pow. nowotarski)
III miejsce - Hubert Sokołowski (pow. chrzanowski)

Uczestników Eliminacji Wojewódzkich OTWP podczas zmagań wspierali m.in. Członek Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP dh Jerzy Obstarczyk, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztof Kosiba, Przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie mł. bryg. Grzegorz Cegła, Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce st. kpt. Przemysław Przęczek, starosta wielicki Jacek Juszkiewicz oraz przedstawiciel Dyrekcji Lasów Państwowych.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.zosprp.gorlice.pl

p1.jpg
p2.jpg