Facebook
26 kwietnia 2018 15:07
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Będzie nowa siedziba wydziału komunikacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Karol Górski podpisał umowę z prezesem firmy CERTUS Sp.zo.o. Markiem Batorym na realizację zadania pod nazwą: Przebudowa części budynku administracyjnego Powiatu Gorlickiego w Gorlicach ul. Michalusa 18 polegająca na przystosowaniu jego pomieszczeń do wymogów Wydziału Komunikacji i Dróg oraz Archiwum Zakładowego.

 

 

 

Przedmiotem tej inwestycji jest wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych mających na celu przebudowę części powierzchni – parter, część powierzchni piwnic – budynku administracyjnego  w Gorlicach przy ul. Michalusa 18, na potrzeby Wydziału Komunikacji i Dróg oraz Archiwum Zakładowego Starostwa Powiatowego w Gorlicach.
W ramach realizacji tego przedsięwzięcia wykonane zostaną roboty murarskie, tynkarskie ścian i sufitów, podwieszane sufity, parapety, roboty okładzinowe ścian płytkami. Kolejny etap to wewnętrzna stolarka, posadzki, roboty malarskie, utwardzenie terenu kostką brukową oraz prace związane z instalacjami sanitarnymi (wodno- kanalizacyjna, ciepłej wody użytkowej, klimatyzacji, wentylacji mechanicznej). Ostatnim elementem prac będzie wykonanie instalacji elektrycznej.

Wykonawcą będzie firma CERTUS Sp.zo.o. a wartość robót wyniesie 1 660.500.00 zł.

Przypomnijmy, że Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXVI sesji podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości między Powiatem Gorlickim a Miastem Gorlice, dzięki której Powiat stał się właścicielem całego budynku przy ul. Michalusa 18, a Miasto przejęło budynek po Urzędzie Skarbowym przy ul. Bieckiej 9B. Podobną uchwałę podjęła Rada Miasta Gorlice.

Zamiana, po remoncie pomieszczeń, pozwoli na przeniesienie siedziby Wydziału Komunikacji z ul. Słonecznej na ul. Michalusa 18. Rozwiąże to także problemy bieżącego obciążenia ruchem ul. Słonecznej i osiedla „Magdalena”. Nie bez znaczenia jest również łatwiejszy dostęp do miejsc parkingowych w nowym miejscu i wykorzystanie na ten cel leżącego nieopodal starodroża.

 

1.
img_5106.jpg
2.
img_5109.jpg
3.
img_5112.jpg
4.
img_5123.jpg
5.
img_5129.jpg
6.
img_5132.jpg
7.
img_5137.jpg
8.
img_5138.jpg
9.
img_5145.jpg
 

 

Informacja i zdjęcia: Joanna Podsadowska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl