26 kwietnia 2018 15:07
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Będzie nowa siedziba wydziału komunikacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Karol Górski podpisał umowę z prezesem firmy CERTUS Sp.zo.o. Markiem Batorym na realizację zadania pod nazwą: Przebudowa części budynku administracyjnego Powiatu Gorlickiego w Gorlicach ul. Michalusa 18 polegająca na przystosowaniu jego pomieszczeń do wymogów Wydziału Komunikacji i Dróg oraz Archiwum Zakładowego.

Przedmiotem tej inwestycji jest wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych mających na celu przebudowę części powierzchni – parter, część powierzchni piwnic – budynku administracyjnego  w Gorlicach przy ul. Michalusa 18, na potrzeby Wydziału Komunikacji i Dróg oraz Archiwum Zakładowego Starostwa Powiatowego w Gorlicach.
W ramach realizacji tego przedsięwzięcia wykonane zostaną roboty murarskie, tynkarskie ścian i sufitów, podwieszane sufity, parapety, roboty okładzinowe ścian płytkami. Kolejny etap to wewnętrzna stolarka, posadzki, roboty malarskie, utwardzenie terenu kostką brukową oraz prace związane z instalacjami sanitarnymi (wodno- kanalizacyjna, ciepłej wody użytkowej, klimatyzacji, wentylacji mechanicznej). Ostatnim elementem prac będzie wykonanie instalacji elektrycznej.

Wykonawcą będzie firma CERTUS Sp.zo.o. a wartość robót wyniesie 1 660.500.00 zł.

Przypomnijmy, że Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXVI sesji podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości między Powiatem Gorlickim a Miastem Gorlice, dzięki której Powiat stał się właścicielem całego budynku przy ul. Michalusa 18, a Miasto przejęło budynek po Urzędzie Skarbowym przy ul. Bieckiej 9B. Podobną uchwałę podjęła Rada Miasta Gorlice.

Zamiana, po remoncie pomieszczeń, pozwoli na przeniesienie siedziby Wydziału Komunikacji z ul. Słonecznej na ul. Michalusa 18. Rozwiąże to także problemy bieżącego obciążenia ruchem ul. Słonecznej i osiedla „Magdalena”. Nie bez znaczenia jest również łatwiejszy dostęp do miejsc parkingowych w nowym miejscu i wykorzystanie na ten cel leżącego nieopodal starodroża.

Informacja i zdjęcia: Joanna Podsadowska