Facebook
18 września 2019 07:38
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktywne środy w ZST w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.05.2015. Drukuj Powiadom Znajomego
"Aktywne środy" to projekt skierowany do uczniów gimnazjów, który rusza w tym tygodniu w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. Szkoła zaprasza właśnie w środy, w godzinach od 16.30 do 18.45, do  korzystania z pomieszczeń i wyposażenia sportowego. Udostępnia salę gimnastyczną, ściankę wspinaczkową, stoły do ping ponga i bilarda. Zajęcia odbywać się będą pod opieką szkolnych instruktorów. Warunkiem skorzystania z oferty sportowej ZST w Gorlicach jest posiadanie karnetu, który można odebrać nieodpłatnie w sekretariacie szkoły.

 Zespół Szkół Technicznych jest placówką dydaktyczną, która stara się wychodzić na przeciw oczekiwaniom młodzieży - także tej, która dopiero stoi przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.
Od wielu lat elementami takiej działalności są m. in. organizowany przez nas co roku na wiosnę Dzień Otwarty Szkoły, uczestnictwo w Festiwalu Zawodów w Małopolsce czy Szkolny Dzień Języków Obcych Ważnym aspektem naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej jest również promowanie wśród młodych ludzi zdrowego trybu i stylu życia. Dowodem zaangażowania w tę problematykę są organizowane przez nas różnego rodzaju przedsięwzięcia skierowane w większości do uczniów naszej szkoły. Staramy się również wychodzić na zewnątrz z atrakcyjnymi propozycjami, nie ograniczając się tylko do społeczności szkolnej ZST. Przykładem tego są przygotowywane corocznie sesje prozdrowotne mające charakter otwarty, których adresatami są właśnie gimnazjaliści.

Celowość naszych działań potwierdza uzyskany niedawno certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, który jest dla nas nie tylko powodem do dumy, ale także motywacją do podejmowania nowych wyzwań na tym trudnym polu. Ponadto otrzymany w tym roku szkolnym certyfikat Wiarygodnej Szkoły potwierdza właściwy kierunek naszych działań w zakresie edukacji, wychowania i  zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. Prezentowaliśmy również nasze „dobre praktyki” na zaproszenie Małopolskiego Kuratora Oświaty podczas wojewódzkiej konferencji podsumowującej akcję „Małopolska Szkoła w Ruchu”


Nie chcąc spocząć na laurach, rozpoczynamy od II półrocza realizację nowego projektu pt. „Aktywne środy”. Jest on skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych, których właśnie w ten dzień tygodnia pragniemy zapraszać do budynku naszej szkoły oraz do korzystania z pomieszczeń i wyposażenia sportowego w nich zgromadzonego.

Otwieramy przed nimi salę gimnastyczną, na której zorganizować można różnego rodzaju gry zespołowe, wykorzystując posiadany przez nas sprzęt sportowy. Niewątpliwym atutem sali jest jedyna w powiecie ścianka wspinaczkowa, na której można się sprawdzić pod okiem wykwalifikowanego opiekuna. Poza tym w ramach projektu będzie można korzystać ze stołów do ping ponga i bilarda. Nowością i - mamy nadzieję – clou tej oferty jest możliwość zapoznania się z dyscypliną o nazwie free running (ang. wolny bieg) i porozmawiania z uczniami naszej szkoły, którzy od lat są pasjonatami tego sportu.
Mamy nadzieję, że nasza propozycja okaże się na tyle atrakcyjna, iż zwróci uwagę gimnazjalistów i w efekcie zmieni ich nastawienie do sportu. Dobrze bowiem wiemy, jak trudno młodych ludzi odciągnąć od komputerów czy telefonów komórkowych i namówić do aktywności fizycznej. Przekonani jesteśmy, że dodatkową korzyścią dla młodzieży uczestniczącej w naszym projekcie będzie możliwość poznania nowych osób, rówieśników o podobnych zainteresowaniach.


Warunkiem skorzystania z naszej oferty sportowej jest posiadanie karnetu, który można odebrać nieodpłatnie w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00-15.00.
Serdecznie zapraszamy młodzież, a szczególnie gimnazjalistów, którzy zainteresowani są ciekawą, niestandardową forma treningu lub rekreacji ruchowej, w każdą środę od 16.30 do 18.45. Zajęcia odbywać się będą pod opieką szkolnych instruktorów.   
Szczegółowe informację można uzyskać w pod numerem 18 353 6114 w sekretariacie ZST w Gorlicach.

1.
tn_1 zst reklama.jpg
2.
tn_2.jpg
3.
tn_3.jpg
4.
tn_4.jpg
5.
tn_5.jpg
6.
tn_6.jpg
7.
tn_7.jpg
8.
tn_8.jpg
9.
tn_karnet.jpgZapraszamy również do obejrzenia filmu na szkolnej stronie internetowej: https://www.youtube.com/watch?v=mWUbFWnAVAI&feature=youtu.be

Opracowała: Dyrektor ZST Renata Stępień
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl