12 grudnia 2018 18:09
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Aktywne środy i nie tylko w ZST w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.12.2015. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach kontynuuje realizację projektu pt. „Aktywne środy”. Jest on skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Otworem przed nimi stoi sala gimnastyczna, na której zorganizować można różnego rodzaju gry zespołowe. Niewątpliwym atutem sali jest jedyna w powiecie ścianka wspinaczkowa, na której można się sprawdzić pod okiem wykwalifikowanego opiekuna. Poza tym w ramach projektu można korzystać ze stołów do tenisa stołowego i bilarda. Nowością jest możliwość zapoznania się z dyscypliną o nazwie free running (ang. wolny bieg) i porozmawiania z uczniami ZST, którzy od lat są pasjonatami tego sportu.

Warunkiem skorzystania z oferty sportowej jest posiadanie karnetu, który można odebrać nieodpłatnie w sekretariacie ZST w Gorlicach, ul. Michalusa 6, od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 - 15.00. Szczegółowe informację można uzyskać w pod numerem 18 353 6114 w sekretariacie szkoły.

Serdecznie zapraszamy młodzież a szczególnie gimnazjalistów, którzy zainteresowani są ciekawą, niestandardową formą treningu lub rekreacji ruchowej, w każdą środę od 16.30 do 18.45. Zajęcia odbywać się będą pod opieką szkolnych instruktorów.

Społeczność ZST w Gorlicach ma nadzieję, że ta propozycja okaże się na tyle atrakcyjna, iż zwróci uwagę gimnazjalistów i w efekcie zmieni ich nastawienie do sportu. Dobrze bowiem wiemy, jak trudno młodych ludzi odciągnąć od komputerów czy telefonów komórkowych i namówić do aktywności fizycznej. Przekonani jesteśmy, że dodatkową korzyścią dla młodzieży uczestniczącej w naszym projekcie będzie możliwość poznania nowych osób, rówieśników o podobnych zainteresowaniach – mówi dyrektor ZST Renata Stępień.

Zespół Szkół Technicznych jest placówką dydaktyczną, która stara się wychodzić na przeciw oczekiwaniom młodzieży - także tej, która dopiero stoi przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.
Od wielu lat elementami takiej działalności są m. in. organizowany przez nas co roku na wiosnę Dzień Otwarty Szkoły, uczestnictwo w Festiwalu Zawodów w Małopolsce czy Szkolny Dzień Języków Obcych Ważnym aspektem naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej jest również promowanie wśród młodych ludzi zdrowego trybu i stylu życia. Dowodem zaangażowania w tę problematykę są organizowane przez nas różnego rodzaju przedsięwzięcia skierowane w większości do uczniów naszej szkoły. Staramy się również wychodzić na zewnątrz z atrakcyjnymi propozycjami, nie ograniczając się tylko do społeczności szkolnej ZST. Przykładem tego są przygotowywane corocznie sesje prozdrowotne mające charakter otwarty, których adresatami są właśnie gimnazjaliści – informuje dyrektor Renata Stępień.
Celowość naszych działań potwierdza uzyskany certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, który jest dla nas nie tylko powodem do dumy, ale także motywacją do podejmowania nowych wyzwań na tym trudnym polu. Ponadto otrzymany w tym roku szkolnym certyfikat Wiarygodnej Szkoły potwierdza właściwy kierunek naszych działań w zakresie edukacji, wychowania i  zapewnienia bezpieczeństwa uczniom.
Od września tego roku przystąpiliśmy do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „WF z Klasą” realizowanego przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Program WF z Klasą wspiera nauczycieli wychowania fizycznego i inspiruje ich do prowadzenia bardziej atrakcyjnych i innowacyjnych lekcji.

tn_0.jpg
tn_0a.jpg
tn_1.jpg
tn_2.jpg
tn_4.jpg
tn_5.jpg
tn_6.jpg
tn_7.jpg
tn_aktywne.png

Informacje i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień.