19 sierpnia 2019 21:19
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Akcja Bezpieczny weekend
Redaktor: Yvetta Walecka    14.08.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Od dzisiaj tj. 14 sierpnia rozpoczyna się kilkudniowa akcja pod hasłem "Bezpieczny weekend", policjanci szczególną uwagę będą zwracać na prędkość.

Akcja "Bezpieczny weekend" potrwa od środy od godz. 6 do niedzieli do godz. 22. W tym czasie każdego dnia na drogi wyjedzie około 5 tys. policjantów, zaś pierwszego i ostatniego dnia akcji policjantów ruchu drogowego będzie jeszcze więcej.

Działania policji w ramach "Bezpiecznego weekendu" rozpocznie prowadzona w porozumieniu z TISPOL (European Traffic Police Network), czyli Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego akcja "Prędkość". Akcje prowadzone wspólnie z tą organizacją są prowadzone w jednym tygodniu w różnych krajach Unii Europejskiej.
Policja zaznacza, że główną uwagę mundurowi będą zwracać na przekroczenia prędkości, a także prowadzić działania upłynniania ruchu, szczególnie na wjazdach i wyjazdach w rejonie największych miast.
Policja zachęca, by podczas wyjazdów na długi sierpniowy weekend używali nawigacji GPS, która rozpoznaje utrudnienia w ruchu drogowym, co pozwoli na ominięcie korków i zaoszczędzenie sobie sytuacji stresowych, które - jak przypomina policja - również mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Źródło KGP