13 grudnia 2018 17:29
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Absolwenci ZST z tytułem Technik Absolwent Roku 2015
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.01.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz kolejny absolwenci Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odnieśli znaczące sukcesy  w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP „Technik Absolwent Roku 2015”, którego organizatorem jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich wspólnie z Oddziałami SIMP. Wyróżnienia w kategorii technik pojazdów samochodowych otrzymali Piotr Kamyk i Damian Brach, a w kategorii technik elektryk Jerzy Wszołek i Tomasz Bajorek.

Do IX edycji konkursu szkoła nominowała czterech uczniów, którzy w roku szkolnym 2014/15 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, egzaminach zewnętrznych maturalnych i zawodowych – potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Uczniowie brali także udział w konkursach i olimpiadach: Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”- Rzeszów, Olimpiada Wiedzy Technicznej-Tarnów, Olimpiada Techniki Samochodowej-Warszawa, Powiatowy Konkurs Motoryzacyjny. Po kolejnych weryfikacjach komisja konkursowa przyznała 4 wyróżnienia dla absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w kategorii technik pojazdów samochodowych dla Piotra Kamyka i Damiana Bracha oraz w kategorii technik elektryk dla Jerzego Wszołka i Tomasza Bajorka.

„Wielkim zaszczytem jest uzyskać wyróżnienie i tytuł Technik Absolwent Roku. Konkurs dotyczy wszystkich czterech lat nauki. Komisja ocenia całokształt pracy ucznia, wszystkie osiągnięcia, w tym olimpiady, konkursy, świadectwo ukończenia szkoły, świadectwo maturalne, egzamin zawodowy” - mówi Jerzy Bubak, nauczyciel w ZST i jednocześnie opiekun szkolnego koła SIMP.

Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w szkole podczas spotkania młodzieży ze Szkolnego Koła SIMP z przedstawicielami Oddziału SIMP w Gorlicach. Dyplomy wyróżnionym wręczał prezes Oddziału SIMP w Gorlicach mgr inż. Roman Jamro oraz v-ce prezes inż. Zbigniew Grygowicz. Studia i praca uniemożliwiły wszystkim nagrodzonym absolwentom osobiście odebrać dyplomy, z tej racji zostały one przekazane na ręce dyrektor Renaty Stępień, która również od Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich otrzymała list gratulacyjny za staranną i wszechstronną edukację.

W drugiej części spotkania wręczono 12 uczniom kl. IVA technik pojazdów samochodowych  legitymacje członkowskie SIMP oraz przybliżono młodzieży historię powstania SIMP i jego działalność w Fabryce Maszyn „Glinik” i na terenie miasta Gorlice.
Na zakończenie zarówno dyrektor szkoły jak i przedstawiciele Gorlickiego Oddziału SIMP gratulowali wyróżnionym oraz podkreślili, że sukces w tym konkursie niewątpliwie wpłynie pozytywnie na dalszą karierę zawodową młodych ludzi, którzy swój zawód traktują, jako pasję. Wyrażono również nadzieję, że obecni uczniowie ZST wkrótce dołączą do grona laureatów tego prestiżowego konkursu, czego im serdecznie życzymy, a wyróżnionym i szkole gratulujemy.

btn_simp.jpg
tn_img_7456.jpg