25 maja 2019 07:19
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
XXIII Halowe Mistrzostwa OHP w Piłce Nożnej
Redaktor: Yvetta Walecka    15.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
11 kwietnia w hali gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XXIII Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Imprezę po raz 13. zorganizowane zostały przez 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach wspólnie z Małopolską Wojewódzką Komendą OHP. W uroczystym otwarciu wzięła udział m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała.  Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Burmistrz Gorlic Rafał Kukla.

Podpisana umowa na odwiert geotermalny
Redaktor: Yvetta Walecka    17.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W Sękowej podpisana została umowa na dofinansowanie wykonania badawczego odwiertu, który wykaże, czy nasz region posiada odpowiednie zasoby do czerpania korzyści z wód termalnych.

9. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ
Redaktor: Yvetta Walecka    15.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Mszą świętą w gorlickiej Bazylice Mniejszej w intencji ojczyzny i ofiar tragicznego lotu, rozpoczęły się obchody dziewiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Głównym organizatorem uroczystości była poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. W uroczystościach wzięła udział m.in.: starosta Maria Gubała.

UWAGA przymrozki
Redaktor: Yvetta Walecka    15.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach. Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -4 °C, przy gruncie do -6 °C. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 23:00 dnia 14.04.2019 do godz. 08:00 dnia 16.04.2019. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, suski.

Fotograficzny sukces Emilii Szurek z MDK
Redaktor: Yvetta Walecka    10.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Dnia 6 kwietnia 2019 roku, we Wrocławiu odbyło się wręczenie nagród laureatom V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Decydujacy moment", którego organizatorem jest Zespół "Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży".Emilia Szurek z Młodzieżowego Domu Kultury zajęła I miejsce.

Daniel Niemasik NAJLEPSZY!!!
Redaktor: Yvetta Walecka    10.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W dniach 01-03 kwietnia we Wrocławiu odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w zawodzie Cukiernik. Powiat gorlicki a jednocześnie całą Małopolskę reprezentował Daniel Niemasik uczeń kl. IIIb ZSZ, którego do turnieju przygotowała Lucyna Prorok.

Małopolski Tele-Anioł
Redaktor: Yvetta Walecka    09.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Województwo Małopolskie wspiera osoby, które z powodu wieku, stanu zdrowia lub niepełnosprawności nie są w pełni mysleć samodzielnie. Z myślą o takich osobach powstał „Małopolski Tele-Anioł” - innowacyjny i pierwszy projekt wdrażający teleopiekę na tak dużą skalę w Polsce.

Konwencja inspiruje Małopolskę
Redaktor: Yvetta Walecka    09.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
4 kwietnia 2019 roku w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im.  Jana Pawła II odbyła się konferencja podsumowująca zakończony projekt „Małopolska wdraża konwencję ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami”. Organizatorem jej była Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego z Krakowa.

Radość dzieciom
Redaktor: Yvetta Walecka    09.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Słynny angielski tancerz i nauczyciel tańca Walter Laird uważał, że „taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, niosącą ze sobą wiele korzyści. To także jedna z form kultury fizycznej, istotny element wychowania dzieci i młodzieży. Jego różnorodność pozwala na wprowadzenie go do różnych grup wiekowych. Po raz piętnasty Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach był  organizatorem Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych,,RADOŚĆ DZIECIOM''.

Pamiętają o Konstytucji 3 Maja
Redaktor: Yvetta Walecka    09.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W ZSZ im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu zorganizowana została akademia połączona z seminarium „Rzeczpospolita w epoce oświecenia – 228. rocznica  uchwalenia Konstytucji 3 Maja”.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 3163