24 maja 2018 08:05
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Wyjątkowe portrety w Skansenie w Szymbarku
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku odbyło się otwarcie wystawy malarstwa pt.”Portrety”, której autorem jest Tadeusz Brud. W otwarciu uczestniczyli m.in.: starosta Karol Górski, dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl, kierownik Oddziału Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku Michał Liana oraz autor wystawy Tadeusz Brud.

Witaj wiosno
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. Romana Reinfussa w Szymbarku miało miejsce oficjalne pożegnanie zimy, a zarazem przywitanie wiosny. Uroczystość została połączona  z 8. finałem konkursu „Małopolska Marzanna”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta Karol Górski, dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl oraz kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych UM w Gorlicach Aleksander Augustyn.

Otwarci na gimnazjalistów
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Szkoły ponadpodstawowe z terenu Gorlic otworzyły swoje drzwi dla gimnazjalistów, którzy tłumnie odwiedzili: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół Zawodowych. Głównym przesłaniem Dnia Otwartego była wszechstronna i atrakcyjna prezentacja oferty edukacyjnej poszczególnych szkół na rok szkolny 2018/2019. Szkolne prezentacje oglądał także wicestarosta Jerzy Nalepka.

Pneumokoków nie lubimy swoje dzieci zaszczepimy
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. Szczepienia dotyczą dzieci z roczników 2013-2016. Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.

Chemiczka z Biecza
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Karolina Serwońska, uczennica  kl. III B Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu,  brała udział w dziesiątej edycji Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza organizowanego przez  wydział chemiczny Politechniki Rzeszowskiej. Do konkursu przygotowywała ją Jolanta Szymczyk. Konkurs był trójetapowy, a wymagania znacznie wykraczały poza materiał obowiązujący w szkole średniej.

XXXVI sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Zapraszamy na XXXVI sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się w dniu 27 marca 2018 r. (wtorek) o godz. 10.00 w sali 104, w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w Gorlicach.

Z perspektywą na studia wyższe
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Marcin Polak uczeń klasy 3c Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Bieczu został Laureatem Ogolnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Uzyskał indeks na kierunek dziennikarski jednej spośród 16 wyższych uczelni w całej Polsce. Finalistą olimpiady został Jakub Wojakowicz, a opiekę nad uczniami sprawowała Anna Juruś. GRATULUJEMY!

LOWE w wielkanocnej akcji
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W ramach projektu LOWE Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach zorganizował Warsztaty Wielkanocne. Grupa uczestników przygotowywała z "niczego" kolorowe, piękne wielkanocne stroiki.

Młodzież Zapobiega Pożarom
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbyły się 19. Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".Konkurs prowadzony był w trzech grupach wiekowych. Gośćmi konkursu byli m.in. starosta Karol Górski oraz wicestarosta Jerzy Nalepka, a organizatorem radny Rady Powiatu Gorlickiego a zarazem prezes ZP OSP w Gorlicach Krzysztof Kosiba.

Z ZSZ w Bieczu w KRĄG nagrodzonych
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Klaudia Stawiarz, uczennica klasy II Technikum Hotelarskiego z Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu została laureatem 1. miejsca w kraju w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Krąg" w kategorii: Licealista. Nagrodzona została także szkoła i opiekun dr Sławomir Mrozek. GRATULUJEMY!!!

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 2723