• 20 kwietnia 2024
  • Imieniny:  Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Grant przewidziany jest dla małych i średnich firm z województwa małopolskiego, które zajmują się rozwojem technologii lub produktów z obszarów Internetu Rzeczy, robotyki, automatyzacji i inteligentnej fabryki czy też sztucznej inteligencji (AI). Projekt koordynuje hub4industry – DIH Krakowskiego Parku Technologicznego, a zgłoszenia przyjmowane są do 15 września br.

Do konkursu zakwalifikować się mogą małe i średnie przedsiębiorstwa, których działalność zarejestrowana jest w województwie małopolskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2020 r. przez formularz online. W aplikacji należy przedstawić projekt na etapie zaawansowanego prototypu, który zakłada rozwój technologii lub produktów z obszarów takich jak: Internet Rzeczy, robotyka, automatyzacja produkcji i inteligentna fabryka, digital twin, sztuczna inteligencja (AI).

Projekt wystartuje już z końcem 2020 r. i potrwa 10 miesięcy. Zwycięzcy, oprócz wsparcia finansowego, mogą liczyć także na pomoc mentorów w zakresie zarówno technologii, jak i strategii biznesowej oraz na dostęp do infrastruktury.
Usługa Digital Innovation Hubu Krakowskiego Parku Technologicznego dla firm to pomoc w pozyskaniu finansowania dla rozwoju przemysłu, który powstał w ubiegłym roku w Krakowie.

DIH hub4industry koordynowany jest przez Krakowski Park Technologiczny, a tworzą go takie doświadczone firmy, jak ASTOR - dostawca rozwiązań w zakresie automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych, eksperci telekomunikacji z T-Mobile Polska, cyberbezpieczeństwa z Instytutu Kościuszki, technologii BIM z BIM Klaster, a także badacze z AGH i Politechniki Krakowskiej. DIH współpracuje również z europejskimi instytucjami otoczenia biznesu m.in. prestiżowym fińskim instytutem VTT.

Małopolska w europejskim projekcie BOWI
Grant udzielany jest w ramach europejskiego projektu BOWI (Boosting Widening Digital Innovation Hubs), w którym województwo małopolskie, wraz z pięcioma innymi europejskimi regionami, zostaje objęte opieką przez sieć ekspertów i instytucji z Finlandii, Niemiec, Holandii.
Środki pochodzą z unijnego programu Horyzont2020, a budżet będzie przyznawany w formie ryczałtu. Maksymalne finansowanie w wysokości 60 tys. euro może stanowić 70% budżetu całego projektu.

Więcej informacji na stronie: www.kpt.krakow.pl/przemysl/projekt-bowi
Link do aplikacji: TUTAJ

Źródło UM WM