19 lipca 2018 19:41
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Bezkonkurencyjny Wojtek z ZSO w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Wieliczce odbyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wzięło w nich udział 120 uczestników, w trzech grupach wiekowych, ze wszystkich małopolskich powiatów. W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, powiat gorlicki reprezentował uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej Wojciech Mazur. Wojciech w swojej grupie wiekowej okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając pierwsze miejsce i tym samym będzie reprezentował województwo małopolskie w finale centralnym OTWP.

Uwaga GIMNAZJALIŚCI!!!
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 11 maja (piątek) godz. 9 lub 10.30 – Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. GIMNAZJALIŚCI!!! Nie może Was zabraknąć! Możecie przybyć grupowo lub indywidualnie! ZSZ zaprasza także Waszych rodziców i nauczycieli.

24 bitwa na słowa i muzykę
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Złoty Gryf Gorlicki pojechał do Wadowic razem z zespołem Duo Cuori. Srebrnego Gryfa wyśpiewała Aleksandra Biernacka, a Brązowego Anna Mucha. Dwa równorzędne wyróżnienia  otrzymały: Eliza Ćwieczek i Aleksandra Przybyłowicz. Takim werdyktem zakończyła się 24. Poetycko-Muzyczna Bitwa pod Gorlicami. Gratulacje składał m.in. starosta Karol Górski.

Powiatowe obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
3 maja w Gorlicach uroczyście obchodzono święto upamiętniające uchwalenie w 1791 r.  przez Sejm Czteroletni, Ustawy Rządowej regulującej ustrój ówczesnej Rzeczpospolitej. Organizatorem Powiatowych obchodów był Starosta Gorlicki Karol Górski wraz z Zarządem Powiatu Gorlickiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno wraz z Radą Powiatu.

Matura tuż, tuż
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Dziękujemy Wam za to, że wierzyliście w nas, kiedy my przestaliśmy wierzyć; za to, że uczyliście nas dostrzegać drugiego człowieka - tymi słowy abiturienci klas IV Zespołu Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach pożegnali się z kadrą nauczycielską podczas uroczystego zakończenia szkoły.

Miliony na nowe powiatowe projekty
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Z udziałem m.in. Wicemarszałka Małopolski Stanisława Sorysa oraz radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisława Pasonia i Starosty Gorlickiego Karola Górskiego odbyła się uroczystość podpisania umowy na dofinansowanie projektu scalania gruntów wsi Sękowa i Racławice w powiecie gorlickim. Wartość całkowita projektów wynosi ponad 20,9 mln zł, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu  Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich13,3 mln zł. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu państwa.

Niebywały sukces Jaromira
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Jaromir Tomasik - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach, został laureatem etapu centralnego 47. Olimpiady Biologicznej oraz reprezentantem Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej. Uzyskał 3 miejsce na 93  uczestników zawodów centralnych. Sukces ten gwarantuje Jaromirowi przyjęcie na kierunek lekarski dowolnie wybranej przez niego uczelni medycznej, a także zwolnienie z matury z biologii.

Budujemy Markę Lokalną
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” odbyło się spotkanie z przedstawicielami miast i gmin powiatu gorlickiego na temat budowania „Marki Lokalnej”. W spotkaniu, prowadzonym przez prezesa LGD Stanisława Kaszyka, uczestniczył między innymi starosta Karol Górski.

Rektorska wystawa w Kasztelu Szymbarku
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Do 28 maja br w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku - oficyna dworka można oglądać wystawę rzeźby i rysunku prof. Adama Myjaka - światowej sławy rzeźbiarza, rektora ASP w Warszawie. W uroczystym wrnisażu uczestniczyli m.in. Adam Myjak z małżonką, starosta Karol Górski, dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl i kierownik Ośrodka w Szymbarku Ewa Piotrowska.

Głosujemy na nasze obiekty
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Kasztel w Szymbarku, Zagroda Maziarska w Łosiu, cerkiew w Bartnem, dwór obronny w Jeżowie, synagoga w Bobowej, kościół w Binarowej, cmentarz wojskowy nr 60 na Przełęczy Małastowskiej, pałac Długoszów w Siarach, kościół w Szalowej, dwór w Kwiatonowicach i cerkiew w Owczarach - to zabytkowe obiekty z terenu powiatu gorlickiego, które biorą udział w plebiscycie "20 na XX" z okazji jubileuszu 20-lecia Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2791