• 08 sierpnia 2020
  • Imieniny:  Cypriana, Emiliana, Dominika

W zdecydowanej większości wywodzimy się ze wsi i dlatego naszym dziedzictwem jest kultura ludowa. I może jest to jedna z przyczyn wzrastającego zainteresowania ekoturystyką we wszystkich jej aspektach.

Małopolska jest tą krainą, gdzie kultura ludowa jest wciąż żywa.  Zależnie od regionu, cechuje ją wielka różnorodność przejawiająca się w odmiennych gwarach, strojach, obyczajach i tradycjach. To zróżnicowanie widoczne jest także w architekturze, wiejskiej zabudowie, wystroju wnętrz, sprzętach gospodarskich oraz potrawach i produktach regionalnych.

Wydawnictwo „Małopolska Wieś z Tradycją”, zawierające oferty 13 gospodarstw i obiektów agroturystycznych, jest formą zaproszeniem do przyjazdu na małopolską wieś i poznawania najpiękniejszych ludowych tradycji i obrzędów, które są od stuleci kultywowane w Małopolsce. Ich gospodarze to pasjonaci, znający i pielęgnujący historię i tradycje swoich „Małych Ojczyzn”. Chętnie spędzają czas ze swoimi Gośćmi, prezentując im lokalne zabytki, folklor i zwyczaje.

Wśród prezentowanych gospodarstw i obiektów agroturystycznych są również te z naszego powiatu. „Koronkarnia” w Bobowej, „Gościniec Dworski” w Ropie, „Szpilkowo” w Nowicy, „Malowane Wierchy” w Gładyszowie, „Gospodarstwo Agroturystyczne Dziubyniłka” w Gładyszowie i „Chyża Hani” w Krzywej.

Więcej informacji o gospodarstwach agroturystycznych znajdziecie Państwo w Katalogu.

Źródło MOT

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E