• 04 lutego 2023
  • Imieniny:  Andrzeja, Weroniki, Joanny

Ponad 4,4 mln złotych dofinansowania z rządowego programu wsparcia inwestycji otrzyma Powiat Gorlicki. Wręczenie symbolicznego czeku odbyło się podczas czwartkowego spotkania z przedstawicielami samorządów ziemi gorlickiej. Ogółem do samorządów ziemi gorlickiej trafi ponad 20 mln złotych.

Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju to aż 6 miliardów złotych.
W Starostwie Powiatowym przedstawiciele samorządów powiatu gorlickiego otrzymali z rąk Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś symboliczne czeki, z przeznaczeniem na realizację inwestycji tj. szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej, a także inne działania podejmowane w małych Ojczyznach. Oferowany Fundusz Inwestycji Samorządowych ma odegrać rolę  tarczy dla samorządów.
W skali całego kraju Tarcza dla Samorządów to 6 mld zł. Podział środków został dokonany został według ściśle określonego algorytmu, uwzględniającego planowane wydatki majątkowe samorządów oraz ich zamożność. Pieniądze będą przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek – bez zbędnej biurokracji.

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO: