23 stycznia 2019 21:25
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Zastrzegam.pl
Redaktor: Yvetta Walecka    13.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Do świąt pozostało niespełna kilkanaście dni. W sklepach wraz ze świątecznymi ozdobami i wieloma promocjami pojawia się coraz więcej osób, szukających prezentów dla swoich bliskich. Kupując je korzystają coraz chętniej z wygodnych kart płatniczych. Warto jednak pamiętać, że mając w portfelu kartę nie możemy zapomnieć o jej bezpieczeństwie i środków na niej zgromadzonych.

Wyjątkowe lekcje w ZSZ w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się dwie wyjątkowe lekcje - lekcja historii pt. „Drogi do Niepodległej” oraz lekcja literatury związana z Patronem Szkoły i Stefanem Żeromskim, autorem „ Przedwiośnia”, które Prezydent  RP Andrzej Duda wybrał na tegoroczne Narodowe Czytanie.

Starodroże oficjalnie otwarte
Redaktor: Yvetta Walecka    11.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Droga powiatowa nr 1390K prowadząca do Biecza całkowicie zmieniła swoje oblicze. Prace trwały  nieprzerwanie kilka miesięcy. Oficjalnego otwarcia inwestycji dokonano 11 grudnia 2018 roku.

Ekonomik na ogólnopolskim sympozjum
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach uczestniczyli w Ogólnopolskim Sympozjum Kół Naukowych organizowanym przez PWSZ w Nowym Sączu. Referat wygłoszony podczas sesji przez Natalię i Weronikę z Ekonomika pt. „Walory turystyczno-krajoznawcze Beskidu Niskiego” zdobył duże uznanie uczestników sympozjum i kadry naukowej PWSZ.

Bieczanie w hołdzie dla Niepodległej
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Bieczu odbyły się uroczyste obchody poświęcone 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta niezwykle ważna dla Polaków rocznica, przypominająca o dążeniach wolnościowych i walce o miejsce na mapach  Europy, ma również w Bieczu wybitnych bohaterów, którzy tę wolność wywalczyli. Wśród nich szczególnie zasłużonych dla budowy podstaw Niepodległej - trzy pokolenia farmaceutów; Wilhelma, Witolda, Wiesława Fusków.  Są Oni dla Bieczan symbolem wielu bezimiennych szeregowych bojowników i pracowników niepodległości.

Walczyli o Pierścień św. Kingi
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
38 uczniów ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego uczestniczyło w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej o „Pierścień św. Kingi”. Organizatorem przesłuchań konkursowych był Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach.

Trwają rozliczenia z dotacji
Redaktor: Yvetta Walecka    10.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

W sześciu zabytkowych obiektach dobiegają końca prace konserwatorskie, dofinansowane przez Powiat Gorlicki. Jednym z nich jest kościół pw. św. Wojciecha w Szymbarku. W odbiorze prac w tym obiekcie uczestniczyli m.in. wicestarosta Stanisław Kaszyk i naczelnik Wydziału Rozwoju Daniel Markowicz.

Jak zdrowo żyć
Redaktor: Yvetta Walecka    10.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach odbyła się XXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczestniczyła w niej  młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Z organizatorami i uczestnikami spotkała się starosta Maria Gubała.

Te Deum Laudamus po raz siódmy
Redaktor: Yvetta Walecka    10.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W niedzielny wieczór, 9 grudnia w Bazylice Mniejszej w Gorlicach odbył się przegląd chórów parafialnych „Te Deum Laudamus”.  Organizatorem VII przeglądu był Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfusa – oddział Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

Jesteśmy po raz siódmy z Paczką
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowego Urzędu Pracy w Gorlicach, Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Gorlicach i zaprzyjaźnieni geodeci połączyli siły, zebrali 4700 zł, zrobili 37 paczuszek i spakowali w jedną „Szlachetną Paczkę”.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2999