24 marca 2019 21:00
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
MAŁOPOLSKA MARZANNA
Redaktor: Yvetta Walecka    20.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku zaprasza do udziału w konkursie pod honorowym patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego - MAŁOPOLSKA MARZANNA.

Karnawał w świecie bajek
Redaktor: Yvetta Walecka    19.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Mówiąc o karnawale, przychodzą na myśl karnawały w Rio de Janeiro czy w Wenecji. Ale po co szukać tak daleko, skoro można o wiele bliżej. W minionym tygodniu z zaproszenia na „Karnawał w świecie bajek” skorzystały dzieci uczęszczające do Młodzieżowego Domu Kultury.

XXV Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sędziowskich
Redaktor: Yvetta Walecka    19.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sędziowskich w Gorlicach zwyciężyła drużyna Komisji Sędziowskiej z Limanowej. W Turnieju wzięli udział zawodnicy z Gorlic, Nowego Sącza, Nowego Targu, Bardejova, Bochni, Brzeska, Dębicy, Krakowa, Krosna, Limanowej, Tarnowa i Wieliczki.

Mosty Starosty 2019
Redaktor: Yvetta Walecka    18.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Zasłużeni dla powiatu gorlickiego ludzie kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego zostali uhonorowani nagrodą Mosty Starosty 2019. Statuetkę za wybitne osiągnięcia w promowaniu historii i kultury polskiej za granicą, za zaangażowanie w obronę polskiego muzeum w Rapperswillu otrzymała z rak starosty Marii Gubały, dyrektor tej najbardziej znanej polskiej placówki poza granicami kraju Anna Buchmann. Statuetka „Przęsło”  trafiła do Radia LEM.fm za cenne inicjatywy w promocji kultury łemkowskiej realizowane w działalności programowej radiostacji oraz portalu.

Niebawem wszystkie sprawy załatwisz w jednym urzędzie
Redaktor: Yvetta Walecka    15.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Jest nieporozumieniem, jeśli Mieszkaniec przychodzi do urzędu szukając rozwiązania sprawy a wychodzi z kolejnymi kłopotami. Urząd powinien być nastawiony na wygodę klienta, który wie gdzie pójść, by załatwić swoją sprawę i to zaraz po przekroczenia jego murów. Najbardziej komfortową sytuacją jest możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu.

Niezwykła wizyta
Redaktor: Yvetta Walecka    15.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
14 lutego bieżącego roku dzieci i młodzież naszego Ośrodka miały sposobność spotkać szczególnych gości. Przybyła do nas Starosta Pani Maria Gubała oraz Wicestarosta Pan Stanisław Kaszyk.

Studiujesz medycynę - złóż wniosek o stypendium
Redaktor: Yvetta Walecka    14.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza III nabór wniosków o przyznanie pomocy materialnej na rok akademicki 2018/2019 dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim. Pomoc materialna będzie przyznana na okres 5 miesięcy tj. od 1.02.2019 roku do 30.06.2019 roku. Wnioski należy złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Gorlicach lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego) w terminie do 19 lutego 2019 roku.

Sukcesy ZST w konkursie SIMP Technik Absolwent 2018
Redaktor: Yvetta Walecka    13.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach to „Kuźnia Talentów” co potwierdza liczna grupa uczniów z tytułem „Technik Absolwent Roku 2018”, który otrzymali w ramach ogólnopolskiego konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP „Technik Absolwent Roku”.

Stypendia w ZST przyznane
Redaktor: Yvetta Walecka    13.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Zuzanna Dziki, Michał Deć, Rafał Krok, Kacper Lazar i Kacper Nowak, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach otrzymali stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2018/2019. Dyplomy i gratulacje składali starosta Maria Gubała wraz z dyrektor ZST Renatą Stępień.

WEEKEND ZA PÓŁ CENY
Redaktor: Yvetta Walecka    12.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Ruszyły zapisy do kolejne, szóstej edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 15-17 marca.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 3060