24 maja 2018 08:08
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Powiatowa Rada Rynku Pracy
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach pod przewodnictwem Sekretarza Powiatu Krzysztofa Augustyna obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy (PRRP). Głównym tematem posiedzenia było rozpatrzenie nowej oferty kierunków kształcenia zawodowego w szkołach ponadpodstawowych w roku szkolnym 2018/2019.

Wychowawczy i edukacyjny szkolny wolontriat
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego pod przewodnictwem Zofii Kamińskiej analizowała edukacyjną rolę szkół w kształtowaniu pozytywnych postaw młodzieży wobec starości i ludzi starych, niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy. Zapoznała się z działalnością wolontarystyczną uczniów na przykładzie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach i Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach oraz działalnością Kwiatownowickiego Stowarzyszenia HOMINI i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w tym zakresie.

Zapraszamy po BO WM
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Rusza 3 edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Trwa etap spotkań informacyjnych. W Gorlicach takie szkolenie bedzie miało miejsce 20 kwietnia, o g. 14:00, w Domu Polsko - Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, ul. Rynek 1. Nabór zadań do BO rozpocznie się 7 maja a zakończy 6 czerwca. Ocena projektów potrwa do 31 sierpnia 2018 roku. Głosowanie odbędzie się w okresie od 10.09 - 5.10 2018 r. a wyniki zostaną ołoszone do 30 listopada 2018 roku. W tym roku na realizację pomysłów Małopolan Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 8 milionów złotych.

Energetyczny patron
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
PGE Energia Odnawialna Spółka Akcyjna objęła swoim patronatem klasę w Zespole Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach – Technik Urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Przekazała także szkole darowiznę pieniężną w wysokości 80 tys. zł na zakup wyposażenia Pracowni systemów energetyki odnawialnej. Porozumienie w sprawie współpracy podpisali: wiceprezes Zarządu PGE EO dr Arkadiusz Sekściński i dyrektor ZS Nr 1 Gorlicach Janusz Kryca w obecności starosty Karola Górskiego i wiceprezsa PGE EO Pawła Śliwy.

Po indeksy i nagrody z LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Karolina Serwońska z Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu uzyskała tytuł laureata – zwycięzcy w Konkurs Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, zdobywając indeks na wydział chemii UJ. Łukasz Przyczynek został finalistą XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej" i jest zwolniony z egzaminu maturalnego z historii. W kolejce po laury są Monika Pasterska i Wiktoria Walczy biorące udział w konkursie „Duet”.

Magia we włosach
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
„Magia we włosach zaklęta…”- pod takim tytułem odbył się V Ponadregionalny Konkurs Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich w Trzcianie koło Rzeszowa. Nagrodę specjalnę w konkursie zdobyły uczennice  Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach  Monika Szurek wraz z modelką Beatą Wąsowicz.

XXIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Ponad 280 przedstawicieli powiatów i miast na prawach powiatu, w dniach 10-11 kwietnia br. obradowało podczas XXIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Warszawie. Uchwalono m.in. priorytety działania na rok bieżący i przyjęto stanowiska w istotnych samorządowych zadaniach.

Nowa akcja scaleniowa
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Rozpoczynamy kolejny projekt scalania gruntów. Tym razem „na warsztat” weźmiemy wsie: Sękową i Racławice w gminie Biecz. Nasz projekt scaleniowy znalazł się na pierwszym miejscu listy do dofinansowania zatwierdzonej uchwałą przez Zarząd Województwa Małopolskiego – informuje starosta Karol Górski. Wartość całkowita projektów wynosi ponad 20,9 mln zł.

We love LOWE
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach realizuje pilotażowy projekt „LOWE, czyli Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w powiecie gorlickim” dofinansowany kwotą 249 tys. zł w ramach unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Organizują szkolenia, kursy, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi. Ostatnio na zaproszenie LOWE w ZST gościła sędzia Anna Maria Wesołowska.

16. Targi Edukacji i Pracy w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczego Hufca Pracy w Gorlicach zaprasza na XVI Targi Edukacji i Pracy, które odbędą się 17 kwietnia (wtorek) w godz. 10.00-12.00 w Gorlickim Centrum Kultury przy ul. Michalusa 4,

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»