19 lipca 2018 19:41
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Nowe pracownie w Budowlance
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach od roku realizowany jest projekt pn. „Mój zawód – moja przyszłość – CKZ w Powiecie Gorlickim” o wartości 3,5 mln zł. Właśnie uroczyście otwarto nowe pracownie z branży budowlanej, które powstały w ramach projektu za 811 tys. zł.

Ruszyła Licealiada
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa XV Ogólnopolska Licealiada w koszykówce chłopców. Do udziału zgłosiło się 14 drużyn. Powiat gorlicki tradycyjnie reprezentuje drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach, gospodarz turnieju. Głównym „sprawcą” rozgrywek jest prezes UKS „BADMIN” Gorlice, a zarazem trener zespołu Kromera, Tadeusz Zimowski.

Olimpijczyk z Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Bartek Labut, uczeń Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach został  laureatem XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W nagrodę laureaci otrzymują indeks na ponad 60 uczelni w Polsce, w tym wykazie znajdują się również uczelnie medyczne. Dodatkowo Bartek wygrał wycieczkę krajoznawczą na Sardynię i wiele cennych nagród. GRATULUJEMY!!!

Powiatowy Piknik Integracyjny
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i PCPR w Gorlicach serdecznie zapraszają do udziału w "Pikniku Integracyjnym. Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych", który odbędzie się 16 czerwca br. w godz.: 12.00 – 17.30, na terenie „Przystanku Szymbark”.

Z Górki bliżej do dyplomacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Oliwia Świątek, uczennica Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, była uczestniczką projektu „Akcja dyplomacja” organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych przy Katedrze Integracji Europejskiej im. J. Monneta w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Dzięki temu odwiedziła ambasady: Australii, Chile, German Marshall Fund oraz Filipin.

Kolejny olimpijczyk z Kromera
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Łukasz Zimowski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach został zwycięzcą Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887-1922. O niepodległą i granice Rzeczpospolitej". Łukasz pokonał 49 uczestników etapu centralnego olimpiady.GRATULUJEMY!!!

Niemożliwe nie istnieje
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych uruchomiony w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, działający od września 2017 r. był animatorem wielu działań i wydarzeń  edukacyjnych oraz spotkań z ciekawymi ludźmi. Przypomnijmy, że LOWE gościło już Ewę Wachowicz i Annę Marię Wesołowską, a tym razem swoją obecnością zaszczycił Janek Mela, prezes Fundacji Poza Horyzonty, podróżnik, najmłodszy zdobywca obu biegunów i działacz społeczny, który podzielił się refleksją - jak budować życie pełne pasji mimo niepełnosprawności.

Nowa siedziba Wydziału Komunikacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gorlicach od kilku dni przyjmuje już petentów przy ul. Michalusa 18 w Gorlicach.  Dziś (8 czerwca 2018r) nastąpiło uroczyste oddanie do użytku nowej siedziby.

20 lat sądeckiego MORD
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Około miliona egzaminów na prawo jazdy przeprowadził Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu w ciągu 20 lat istnienia. W MCK „Sokół” w Nowym Sączu odbyło się jubileuszowe spotkanie, w którym uczestniczył m.in. wicestarosta Jerzy Nalepka, który przekazał na ręce Waldemara Olszyńskiego, dyrektora sądeckiego MORD gratulacje i podziękowania za służbę na rzecz poprawy i propagowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach Małopolski, w tym także powiatu gorlickiego

Osobliwości zatrzymane w kadrze
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Osobliwości ziemi gorlickiej” organizowany jest z powodzeniem od dziewięciu lat. Począwszy od pierwszej edycji, stanowi on formę upowszechniania kultury i sztuki poprzez aktywny udział młodzieży w tworzeniu, przeglądzie i wynikającej z idei konkursu konfrontacji obrazu fotograficznego. Jego głównym organizatorem i pomysłodawcą jest instruktor plastyki i fotografii Młodzieżowego Domu Kultury – Wojciech Haberek.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2791