• 28 marca 2024
  • Imieniny:  Anieli, Sykstusa, Jana

Choć ostatnimi dniami pogoda nie rozpieszcza, prace remontowe w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach nie zwalniają tempa. W piątek 19 czerwca teren budowy odwiedził Wicestarosta Stanisław Kaszyk oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju i Inwestycji Daniel Markowicz.

Rozpoczęty w październiku ub. roku remont szkoły trwa. W byłej auli powstało już siedem klas lekcyjnych a wykończone łazienki czekają na biały montaż i dopracowanie szczegółów. Obecnie prace koncentrują się na remoncie klatki schodowej i powstaniu ciągu komunikacyjnego z resztą budynku. Zakres prac obejmuje również budowę drogi przeciwpożarowej i placu manewrowego. Póki co, prace na zewnątrz uniemożliwiają obfite opady deszczu.
Wysoka jakość kształcenia w naszych szkołach to jedno, ale wielką wagę przywiązujemy także do warunków, w jakich uczy się młodzież. Dlatego sukcesywnie dokonujemy kolejnych remontów - mówi wicestarosta Stanisław Kaszyk. Zgodnie z umową, inwestycja ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku, jednak szybki postęp prac i deklaracje wykonawcy wskazują na to, że prace zostaną zakończone znacznie wcześniej – dodaje.
Przypominamy, że całkowity koszt inwestycji to kwota 2 739.088,00 zł.