Facebook
18 września 2019 07:43
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
680 lat Bobowej
Redaktor: Yvetta Walecka    11.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

7 września Bobowa świętowała 680. rocznicę lokacji miasta oraz 10. rocznicę przywrócenia jej praw miejskich i patronatu św. Zofii. W uroczystościach wzięła udział m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała.

 

 

W uroczystości 680. rocznicy lokacji miasta i błogosławieństwie odnowionego kościoła wzięło udział ponad 20 kapłanów, siostry zakonne, parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, szkół, instytucji, stowarzyszeń, organizacji, a nade wszystko parafianie. W tym dniu biskup Andrzej Jeż pobłogosławił odrestaurowany kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych.

Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowej, przed którą prezes Sekcji Hodowców Gołębi Pocztowych Bobowa Andrzej Nowak wypuścił 300 gołębi, by obwieściły światu, jak dostojne rocznice i wspaniałe dzieła świętuje Bobowa.
Część oficjalną poprzedził występ zespołu „Szabasówka”. Następnie odśpiewany został hymn narodowy przy udziale orkiestry dętej z Siedlisk pod batutą Roberta Motyki. Przemówienia zaproszonych gości wygłoszone w tym dniu obfitowały w wyrazy uznania dla władz miasta za ich trud i ciężką pracę włożoną w rozwój miejscowości połączone z życzeniami dalszego rozwoju Bobowej, realizacji zaplanowanych przedsięwzięć i wielu kolejnych wspaniałych rocznic.
Bardzo się cieszę, że społeczność bobowska pielęgnuje piękne tradycje patriotyczne, związane wielkimi wydarzeniami z historii narodowej. A jednocześnie, że dumę z przeszłości łączycie Państwo harmonijnie z etosem codziennej pracy dla dobra wspólnego, dla swoich rodzin, dla swojego miasta, powiatu i naszej Ojczyzny – mówiła podczas wystąpienia Starosta Gorlicki Maria Gubała. Jesteście Państwo pięknym przykładem społeczności tworzonej od długich pokoleń.  Społeczności dumnej ze swojej historii i tradycji, która daje ludziom poczucie przynależności, tożsamości i sensu. Gratuluję wszystkiego, co udało się współcześnie stworzyć, a jest to owocem Państwa patriotyzmu, gospodarności, przedsiębiorczości i dobrze wykorzystanej samorządności.

W trakcie uroczystości zaprezentowano film przypominający najważniejsze wydarzenia z historii miasta oraz ukazujący rozwój Gminy Bobowa na przestrzeni ostatnich lat.
Z okazji Jubileuszu 680-lecia lokacji miasta Bobowa burmistrz Bobowej wręczył okolicznościowe statuetki przedstawiające postać Zygmunta Gryfity z Bobowej dla autorów książek o Bobowej.  Burmistrz Wacław Ligęza wręczył również medale jubileuszowe przygotowane specjalnie na tę okazję osobom, które swoją pasją, pracą zawodową i społeczną w sposób szczególny zasłużyły się dla Gminy Bobowa.
Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej. Po części oficjalnej na uczestników uroczystości czekał ogromny tort przygotowany przez uczniów Technikum Żywienia z Bobowej pod kierunkiem Marty Lach-Mruk.

Zdjęcia: pogórze24.pl; naszabobowa.pl

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
6.
6.jpg
7.
6a.png
8.
7.jpg
9.
8.jpg
10.
9.jpg
11.
9a.jpg
12.
9b.png
13.
9c.jpg
14.
9d.jpg
15.
9f.jpg
16.
9g.jpg
17.
9h.jpg
18.
9i.jpg
19.
9j.png
20.
9k.jpg
21.
9l.jpg
22.
9m.jpg
23.
9n.jpg
24.
9o.jpg
25.
9p.jpg
26.
9r.jpg
27.
9s.png
28.
9t.jpg
29.
9u.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl