24 maja 2018 08:08
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Wyróżnieni w konkursie Oxygenium 2.0
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcącego w Bobowej, członkowie SKLOP: Jacek Kieroński - 3LO, Wojciech Mazur - 3aT oraz Grzegorz Baran - 3aT  otrzymali wyróżnienie w konkursie Oxygenium 2.0 Kapitał Czystego Powietrza. Opiekunem jest Grażyna Kurzawa. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył im podczas uroczystej gali Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Astronomiczny sukces
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Ogormny wręcz astronomiczny sukces odniosły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im M. Kromera podczas finału ogólnopolskiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego 2018 w Grudziądzu. Na 22 uczestników Anna Rafa z kl. II a zajęła drugie miejsce, a Aleksandra Przybyłowicz z kl. III B trzecie miejsce. Obydwie w nagrodę dostały teleskopy. Opiekunem uczennic jest mgr Robert Góra

ZST Kuźnią Młodych Techników
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Tradycyjnie już co roku w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbywają się spotkania młodych techników z przedstawicielami Oddziału SIMP w Gorlicach, których  inicjatorem jest Szkolne koło SIMP. Punktem kulminacyjnym spotkania była uroczystość wręczenia najlepszym absolwentom szkoły wyróżnień, którzy brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku 2017”.

Bezpieczeństwo obywateli pod lupą Rady Powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXXVI sesji oceniała realizację zadań powiatu w zakresie  bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie gorlickim. Zapoznała się ze sprawozdaniami z działalności służb, inspekcji i straży za 2017 rok.

Rada Powiatu na rzecz kolei
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podjęła stanowisko w sprawie wsparcia działań dot. rewitalizacji linii kolejowej nr 108 Stróże-Krościenko i nr 107 Zagórz-Łupków oraz przywrócenia ruchu kolejowego pomiędzy Województwami Małopolskim i Podkarpackim oraz Słowacją.

Kinga Brataniec z nutą do gotowania
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
22 marca, podczas XXII Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro w Warszawie  – największych targów branży HoReCa - odbyła się jubileuszowa 10. edycja autorskiego konkursu Roberta Sowy „Kulinarny Talent 2018".  Zespół Szkół Zawodowych w Gorlicach,  w konkursie reprezentowała uczennica Kinga Brataniec, pod opieką Lucyny Prorok. Kinga na finał przygotowała pieczony comber jagnięcy na grzybowym pęczotto z nutą sosu maślano-miętowego.

Szkolni Liderzy Edukacji ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Minęło już I półrocze nauki w naszych szkołach i przyszedł czas na wręczenie stypendiów za wyniki w nauce. Najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach otrzymali, z rąk  wicestarosty Jerzego Nalepki, przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Zofii Kamińskiej oraz dyrektor ZST Renaty Stępień, stypendia za wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2017/2018.

Odznaczenie dla arcybiskupa Paisjusza
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paisjusz, Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Piotr Martyniuk został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi RP za zasługi na rzecz ochrony zabytków kultury narodowej i religijnej oraz za działalność społeczną i charytatywną. Wręczenia odznaczenia, nadanego przez Prezydenta RP, dokonał Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron podczas XXXVI sesji Rady Powiatu Gorlickiego.

Zapraszamy na jubileuszową galą
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

W piątek 6 kwietnia 2018 roku już po raz dziesiąty wręczona zostanie Nagroda Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego „PRO PUBLICO BONO”. Gala Pro Publico Bono 2018 rozpocznie się o godz. 17.00 w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku.

Serdecznie zaprasza przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno.

Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi Gorlice.tv

Z Kromera na prawo
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Justyna Rakoczy, uczennica klasy IIIc I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach została Finalistką Olimpiady Wiedzy o Prawie, uzyskując indeks na studia wyższe. Do olimpiady przygotowywał ją nauczyciel Kromera Jerzy Tomasik. GRATULUJEMY!!!

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2723