19 listopada 2018 08:47
Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei
Drogi gorliczan do niepodległości
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Pod takim hasłem odbyła się sesja popularnonaukowa w ramach IV Kromerowskich Spotkań z Historią. Głównym organizatorem konferencji było I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach przy udziale Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Sesja jest ważną częścią powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskanej przez Polskę niepodległości.

Z PFRON do pracy
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Karol Górski podpisał kolejną umowę z Martą Mordarską dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. Tym razem dofinansowanie dotyczy wsparcia do zatrudnienia w ramach programu „Stabilne zatrudnienie”. Umowę na dofinansowanie podpisała również wójt gminy Sękowa Małgorzata Małuch.

Chrońmy dzieci przed dopalaczami
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zapraszają na konferencję „Dopalacze – jak chronić nasze dzieci przed zagrożeniami. Aspekty prawne i psychologiczne”, która odbędzie się 8 października 2018 roku w Auli Biblioteki PWSZ, ul. Aleje Wolności 40, w Nowym Sączu.

Woda - produkt strategiczny
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach Jadwiga Wójtowicz była organizatorem konferencji pt. „Nadzór nad jakością wody spożycia i ocena ryzyka w świetle przepisów nowego rozporządzenia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia”. W organizację włączył się także starosta Karol Górski.

14 Rajd im. Kazimierza Pułaskiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Zawodowych w Gorlicach był po raz 14-ty organizatorem Rajdu im. Kazimierza Pułaskiego. Kilkudzieset uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu gorlickiego wędrowało śladami Kazimierza Pułaskiego.

Samorząd Powiatowy na piątkę !
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

W rankingu samorządów najlepiej pozyskujących fundusze unijne w latach 2014-2017 opracowanym w bieżącym roku dla „Wspólnoty” przez prof. Pawła Swianiewicza, Powiat Gorlicki zajął 5. miejsce w kategorii powiatów!

997 = 112
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
1 października 2018 roku rozpoczął się w Małopolsce proces przejmowania obsługi telefony alarmowego 997 (policja) przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) w Krakowie, które obsługuje numer alarmowy 112. Dla obywateli nic się nie zmieni, ale po wybraniu numeru 997 połączymy się nie z dyżurnym policji lecz z CPR.

XXV- lecie stacji dializ w "Beskidzie"
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Dzięki zaangażowaniu prof. Franciszka Kokota, wybitnego specjalisty w polskiej i światowej nefrologii, w 1972 r. w Szpitalu Uzdrowiskowym „Beskid” utworzony został Ośrodek Badawczy Kliniki Nefrologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Uruchomiona 25. lat temu Stacja, dziś należy do najlepszych, a jej wyposażenie to sprzęt najwyższej klasy. 1 października, w Wysowej – Zdroju odbyły się obchody 25-lecia powstania pierwszej w Polsce stacji dializ w warunkach uzdrowiskowych.

Artystyczne spojrzenie na Beskid i Bieszczady
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Wychowankowie z blisko 40 placówek z Polski, Słowacji i Ukrainy wzięli udział w XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży „Piękno Beskidów i Bieszczadów”. Uroczystość wręczenia nagród laureatom i wystawa nagrodzonych prac odbędzie się 6 października 2018 roku, o godz. 12.00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach przy ul. Cichej 4.

Konferencja o niepodległej
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej (SMZG) było organizatorem konferencji naukowej pt. „Niepodległa w budowie – trudne początki 1918-1926”. Konferencja wpisała się w uroczyste obchody świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości, jakie organizowane są w powiecie gorlickim. Spotkanie odbyło się w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2920