23 stycznia 2019 17:26
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
UWAGA intensywne opady śniegu i zamiecie śnieżne
Redaktor: Yvetta Walecka    15.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu,powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm, lokalnie do 25 cm. Przewidywane są również zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 60 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13:00. dnia 15.01.2019 do godz. 08:00 dnia 16.01.2019. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: gorlicki, nowosądecki, Nowy Sącz.

UWAGA! Będzie mocno wiało
Redaktor: Yvetta Walecka    14.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze, o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach miejscami do 85 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godz.: 13:20 dnia 14.01.2019 r do godz.: 16:15 dnia 14.01.2019 r. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: dąbrowski, gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, tarnowski i Tarnów.

XXXV Salon Gorlicki
Redaktor: Yvetta Walecka    14.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

11 stycznia w Dworze Karwacjanów odbyła się kolejna, już XXXV, wystawa gorlickiego środowiska plastycznego – Salon Gorlicki połączona z wręczeniem dorocznej Nagrody Burmistrza Gorlic im. Alfreda Długosza.

O prawach i obowiązkach radnych
Redaktor: Yvetta Walecka    14.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

O prawach i obowiązkach radnych, przewodniczących rad nowej kadencji 2018-2023 według znowelizowanych przepisów ustawy o samorządzie gminnym i powiatowym oraz sprawnym funkcjonowaniu biur, mówił podczas szkolenia przeprowadzonego dla radnych Rady Powiatu Gorlickiego Jakub Kornecki radca prawny z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej MISTA w Krakowie.

XX Powiatowy Konkurs Czytelniczy
Redaktor: Yvetta Walecka    14.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Weź udział w XX Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Poznawaj świat z Nelą małą Reporterką” i wygrywaj nagrody!

Komunikat o monitorowaniu pokrywy śnieżnej lub lodowej
Redaktor: Yvetta Walecka    10.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Zgodnie z art. 61 pkt. 1 i 2 ustawy Prawo budowlane oraz w związku z intensywnymi opadami śniegu Starosta Gorlicki zaleca właścicielom, zarządcom i administratorom obiektów budowlanych podjęcie działań polegających na monitorowaniu pokrywy śnieżnej lub lodowej zalegającej na dachach, stropach, tarasach użytkowych, balkonach i tym podobnych elementów budynku, w szczególności na obiektach wielkopowierzchniowych. W przypadku znacznych nagromadzeń śniegu lub lodu, sopli i nawisów lodowych mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, odpowiedzialny za stan techniczny obiektu zobowiązany jest podjąć niezwłocznie działania, aby je usunąć. Prace te, należy wykonać ze szczególnym uwzględnieniem przepisów BHP pod nadzorem osób uprawnionych. Przypominamy także o obowiązku przeprowadzania okresowych kontroli m. in. instalacji kominowych, wentylacyjnych oraz instalacji grzewczych i gazowych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz firmach.

LGD Beskid Gorlicki zaprasza do składania wniosków.
Redaktor: Yvetta Walecka    09.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Od 21 stycznia 2019 do 04 lutego 2019 roku Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach  strategii rozwoju lokalnego  kierowanego przez  społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Interwencje można zgłaszać całodobowo
Redaktor: Yvetta Walecka    09.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie informuje, że w celu zapewnienia możliwości zgłaszania przypadków naruszenia przepisów z zakresu ochrony środowiska, w tym z zakresu gospodarki odpadami, przez całą dobę, od 1 stycznia 2019 r. został uruchomiony całodobowy numer telefonu 606 382 072, na który będzie możliwość zgłaszania interwencji w ww. zakresie.

Zapraszamy na koncert kolęd
Redaktor: Yvetta Walecka    08.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Już w najbliższy piątek 11 stycznia zapraszamy wszystkich Państwa na niezapomniany koncert kolęd w wykonaniu młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

Spotkanie noworoczne
Redaktor: Yvetta Walecka    08.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

W poniedziałkowy wieczór 7 stycznia, w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne Samorządów Powiatu Gorlickiego i Miasta Gorlice.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2999