24 maja 2018 08:09
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Drogowa wiosna inwestycyjna
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Most w Jankowej i jego otoczenie jest już jak z foldera reklamowego. Zarząd Powiatu skutecznie zaaplikował o 3 mln zł na przebudowę tzw. starodroża w Bieczu. Dwa zadania inwestycyjne na drogach powiatowych są już po przetargach. Kolejne dwa przetargi będą lada dzień rozstrzygnięte.

Dzień Otwarty w ZSZ w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej odbył się Dzień Otwarty. Do szkoły tłumnie przybyli gimnazjaliści, by zapoznać się z jej ofertą, spotkać się i porozmawiać ze starszymi kolegami oraz obejrzeć szkolne pracownie.

Jubileusz 70-lecia MBP
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Były życzenia, gratulacje i prezenty - jak na urodziny przystało. W czwartek 10 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach świętowała swoje 70-lecie.

Warsztatowo o obszarze chronionym
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
 W Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się spotkanie warsztatowe dotyczące Południowomałopolskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Tematem wiodącym była uchwała o małopolskim obszarze chronionego krajobrazu.

Za życiem
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W listopadzie 2017 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gorlicach stała się realizatorem jednego z zadań programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „ Za życiem”. Gorlicka Poradnia prowadzi Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością w wieku od urodzenia do podjęcia nauki w szkole.

Powiatowe dotacje dla zabytków
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeszcze tylko  do 15 maja 2018 roku można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach z terenu powiatu gorlickiego wpisanych do rejestru zabytków. Wnioski należy składać  w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice.

OSTRZEŻENIE
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

W związku z pożarem składowiska śmieci na placu zakładu przetwarzania odpadów w Gorlicach uprasza się mieszkańców Gorlic, szczególnie z bloków oraz domów najbliżej położonych od miejsca pożaru, o nie otwieranie okien. Osoby z chorobami układu oddechowego oraz krążenia powinny dziś - 12 maja2018 r. - pozostać w domu. Spaleniu uległy odpady plastikowe, stąd czarny dym oraz ciemna, (a następnie "biała") chmura nad terenem Gorlic. Słup dymu miał wysokość około 200 metrów i przesuwał się w kierunku północnym miasta. Na pewno do powietrza trafiły substancje toksyczne - ostrzega rzecznik KP PSP w Gorlicach Dariusz Surmacz.

Informacja o pożarze Gorlice.tv:  https://gorlice.tv/6019-pozar-skladowiska-smieci-w-gorlicach.html

Bezkonkurencyjny Wojtek z ZSO w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Wieliczce odbyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wzięło w nich udział 120 uczestników, w trzech grupach wiekowych, ze wszystkich małopolskich powiatów. W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, powiat gorlicki reprezentował uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej Wojciech Mazur. Wojciech w swojej grupie wiekowej okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając pierwsze miejsce i tym samym będzie reprezentował województwo małopolskie w finale centralnym OTWP.

Uwaga GIMNAZJALIŚCI!!!
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 11 maja (piątek) godz. 9 lub 10.30 – Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. GIMNAZJALIŚCI!!! Nie może Was zabraknąć! Możecie przybyć grupowo lub indywidualnie! ZSZ zaprasza także Waszych rodziców i nauczycieli.

24 bitwa na słowa i muzykę
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Złoty Gryf Gorlicki pojechał do Wadowic razem z zespołem Duo Cuori. Srebrnego Gryfa wyśpiewała Aleksandra Biernacka, a Brązowego Anna Mucha. Dwa równorzędne wyróżnienia  otrzymały: Eliza Ćwieczek i Aleksandra Przybyłowicz. Takim werdyktem zakończyła się 24. Poetycko-Muzyczna Bitwa pod Gorlicami. Gratulacje składał m.in. starosta Karol Górski.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2723