19 lipca 2018 19:41
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Nowe przepisy w turystyce
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.07.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Obszerniejsze uprawnienia dla klientów biur podróży, większy zakres prawa do odszkodowań i wiele innych zmian niesie za sobą znowelizowana ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Wsparcie dla najzdolniejszych
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.07.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego uznając potrzebę otoczenia szczególną opieką uzdolnionych uczniów zdecydowała o przyjęciu „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w terenu Powiatu Gorlickiego”.

Zmiany w okręgach wyborczych
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Podczas obrad XXXIX sesji Rady Powiatu Gorlickiego wprowadzone zostały zmiany w podziale Powiatu Gorlickiego na okręgi wyborcze. Po zmianach okręg nr II obejmujący Gminę Gorlice liczyć będzie 4 mandaty, natomiast okręg nr III obejmujący Gminę Biecz liczyć będzie 3 mandaty.

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXXIX sesji udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu. Wcześniej zapoznała się ze sprawozdaniem z wykonania Budżetu Powiatu Gorlickiego za 2017 rok, sprawozdaniem finansowym Powiatu Gorlickiego oraz informacją o Stanie Mienia Powiatu Gorlickiego. Pozytywną opinię w sprawie wykonania budżetu wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie.

Konkurs ofert
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
ZARZĄD POWIATU GORLICKIEGO ogłasza konkurs ofert na wybór realizatorów (lub realizatora) programu zdrowotnego pn. „Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego ( HPV) w Małopolsce” w 2018 roku. Program realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Termin składania ofert mija 13 lipca 2018 roku o godzinie 15:30

Roszady dyrektorskie w szkołach
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Powiatu Gorlickiego podjął uchwały powierzające stanowiska dyrektorów na okres pięcioletniej kadencji w dwóch szkołach ponadpodstawowych i w dwóch placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki.

Uwaga!!! Kolejna przeprowadzka!!!
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Uprzejmie informujemy, że Terenowy Punkt Paszportowy w Gorlicach od 28 czerwca 2018 roku (czwartek) zmienia swoją siedzibę i zostaje przeniesiony z ulicy 11 Listopada 6 do budynku przy ulicy Michalusa 18 (Budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Gorlicach, parter, tam gdzie Wydział Komunikacji).

Uroczyste podsumowanie programu wsparcia służb ratowniczych
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Na rynku w Bieczu odbył się uroczysty apel z okazji przekazania i poświęcenia sprzętu z programu „wsparcia służb ratowniczych” oraz obchodów dnia strażaka Gminy Biecz. Organizatorem uroczystości był Związek Gmin Ziemi Gorlickiej, Gmina Biecz oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gorlicach. W trakcie spotkania starosta Karol Górski otrzymał Tarczę Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach z rąk prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosiby.

Kanał ulgi w Łużnej
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Samorząd powiatowy realizuje inwestycję na drodze powiatowej Łużna-Staszkówka. Chodzi o budowę kanału ulgi dla potoku Zborowianka w Łużnej. W związku z budową nowego mostu droga jest zamknięta. Do ruchu ma być dopuszczona w drugiej połowie sierpnia.

Spotkanie Świętojańskie w DPS Klimkówka
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Najkrótsza noc w  roku przypada z 23 na 24 czerwca, i jak każe tradycja, jest to Noc Świętojańska. Z tej okazji 21 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce odbyło się kolejne doroczne „Spotkanie Świętojańskie”.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2791