• 02 marca 2024
  • Imieniny:  Heleny, Halszki, Pawla

7 lutego odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Gorlickiego, podczas której podsumowano 25 letnią działalność samorządu Powiatu Gorlickiego. Do wspólnego świętowania zaproszono radnych wszystkich kadencji Rady Powiatu, przewodniczących, wiceprzewodniczących, starostów i członków Zarządu, by podziękować im za lata pracy na rzecz społeczności.

Srebrny jubileusz zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, wśród których był Wojewoda Małopolski Krzysztof Klęczar, radni Województwa Małopolskiego: Marta Mordarska, Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Pasoń, przedstawiciele samorządów gminnych z naszego regionu, służb mundurowych, duchowieństwa, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz pracownicy legitymujący się 25.letnim stażem pracy w samorządzie powiatowym.

Jubileusz rozpoczęto koncertem w wykonaniu chóru SZeW pod batutą Marii Dziedziak-Król w składzie: Wioletta Janas, Dominika Matusik, Joanna Fejklowicz, Joanna Jacher, Aleksandra Paluch, Kornelia Ptaszek, Maciej Fejklowicz, Adam Homoncik, Kamil Kukla, Piotr Wojtas i Jan Baciak.

Uroczystą sesję rozpoczął Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Witold Kochan. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu Polski przystąpiono do obrad.

Gratulacje i życzenia składali Wojewoda Małopolski Krzysztof Klęczar, online Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, odczytane zostały również listy gratulacyjne od Posła na Sejm RP Piotra Lachowicza, Marszałka Małopolski i Wicemarszałka Senatu IV kadencji Andrzeja Chronowskiego.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych radnych: Józefa Abrama, Andrzeja Bary, Stanisława Elmera, Andrzeja Gubały, Stefana Hładyka, Jana Knapika, Józefa Kuchty, Andrzeja Pawełka, Franciszka Rachela, Józefa Radzika, Stanisława Szury, Krzysztofa Świerczka oraz Krystyny Lewek, która przez 22 lata była Skarbnikiem Powiatu.

Ważną chwilą podczas obchodów było wręczenie Tytułu „Honorowego Obywatela Ziemi Gorlickiej” (na podstawie uchwały nr 55/310/2023 Rady Powiatu Gorlickiego), który z rąk Przewodniczącego Rady i Starosty Gorlickiego odebrał dr Andrzej Welc, I Starosta Gorlicki w latach 1999-2002 r.

Kolejnym uroczystym akcentem obchodów 25.lecia samorządności było uhonorowanie osób, które wniosły ogromny wkład w rozwój powiatu gorlickiego – starostowie wszystkich sześciu kadencji: dr Andrzej Welc, Witold Kochan, Mirosław Wędrychowicz, Karol Górski i Maria Gubała oraz przewodniczący Rady Powiatu: Mieczysław Przybylski, Czesław Kłapsa, Marek Bugno, Mirosław Waląg i Witold Kochan.

Grawertony otrzymali również Karol Tenerowicz i Adam Urbanek, którzy od I kadencji, nieprzerwanie poświęcają swój czas, talent i energię dla dobra społeczności.W czasie obrad szczególne podziękowania i pamiątkowe medale wydane na okoliczność jubileuszu złożono na ręce osób, które nieprzerwanie od 25 lat pracują na rzecz Powiatu Gorlickiego.

- Powiat Gorlicki to przede wszystkim ludzie, mieszkańcy wspólnoty samorządowej reprezentowani przez radnych. To także pracownicy samorządowi, realizujący na co dzień zadania samorządu powiatowego – mówiła podczas wystąpienia Starosta Gorlicki Maria Gubała. - Tak rzadko mamy okazję im dziękować za profesjonalizm i poświęcenie. Dziś jest ku temu szczególna okazja. Tak to już jest, że zmieniają się Rady i Zarządy. Ale trzonem samorządu jesteście Wy, drodzy pracownicy. To dzięki Waszej pracowitości i zaangażowaniu ten samorząd dziś tak sprawnie może funkcjonować. Dziękuję za to. Przez te 25 lat pokonaliśmy razem wiele wyzwań, każdy z Was wniósł do naszej „powiatowej” rodziny coś wyjątkowego, i to właśnie ta różnorodność sprawia, że z taką ekipą, samorząd zawsze będzie się rozwijał i kwitł - podkresliła starosta.Po wręczeniu przyszedł czas na życzenia i upominki od zaproszonych gości, które składali Radni Województwa: Marta Mordarska i Stanisław Pasoń, a w imieniu samorządowców ziemi gorlickiej głos zabrał Burmistrz Gorlic Rafał Kukla.

Po wyprowadzeniu sztandaru Powiatu i zamknięciu obrad na salę wjechał tort w kształcie mapy powiatu gorlickiego.

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E