• 26 września 2023
  • Imieniny:  Wawrzynca, Kosmy, Damiana

Utworzenie komisariatu w Uściu Gorlickim stało się faktem. Po wieloletnich staraniach w zeszłym roku oddano nowy budynek Posterunku Policji w Uściu Gorlickim. Wczoraj, 14 września br. w jego miejsce utworzono komisariat, a co za tym idzie m.in. wzmocnienie etatowe jednostki co przełoży się bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa w regionie.

W uroczystości uczestniczyło wielu gości, w tym osoby, które od lat lobbowały na rzecz tej inicjatywy. Wśród gości znaleźli się m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele sejmiku województwa małopolskiego, samorządów powiatu gorlickiego, służb współdziałających z Policją, związków zawodowych oraz kapelani Policji. Stronę służbową reprezentowali: nadinsp. Dariusz Augustyniak – I Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Michał Ledzion – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie oraz nadkom. Mariusz Piotrowski – Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach.

W uroczystości udział wzięli także policjanci wchodzący w skład załogi tworzonego Komisariatu z asp. szt. Sławomirem Dobkiem, któremu powierzono kierowanie tą jednostką na stanowisku Komendanta Komisariatu. Zwiększenie ilości policjantów tej jednostki do 15 (Z Programu Modernizacji Policji przybyło 5 dodatkowych etatów), z pewnością pozytywnie wpłynie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Uście Gorlickie oraz tysięcy turystów, którzy corocznie odwiedzają ten niezwykle urokliwy, przygraniczny rejon.

- Służba w Policji bywa trudna i niebezpieczna, a funkcjonariusze dbający o bezpieczeństwo obywateli, często z narażeniem zdrowia i życia, zasługują na najlepsze warunki pracy – mówiła do zebranych Starosta Gorlicki Maria Gubała. - Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla lokalnej społeczności, to chwila, na którą czekaliśmy z niecierpliwością. Stoimy przed budynkiem, który spełnia wymagania XXI wieku i oczekiwania zarówno mieszkańców gminy Uście Gorlickiego, powiatu gorlickiego, jak również odwiedzających region turystów – kontynuowała.

- Wierzę, że ten komisariat będzie miejscem, gdzie wartość ludzkiego życia i bezpieczeństwa będzie zawsze na pierwszym miejscu. Dla nas, samorządowców, bezpieczeństwo mieszkańców jest najwyższym priorytetem. Chcemy, aby każdy czuł się komfortowo, wiedząc, że nad jego bezpieczeństwem czuwa zespół funkcjonariuszy, których praca odzwierciedla zasady sprawiedliwości, uczciwości i profesjonalizmu.

- Panowie Policjanci . Jesteście tu dla mieszkańców, aby służyć, pomagać i chronić. Dziękuję Państwa rodzinom i bliskim za ich wsparcie i zrozumienie, które pozwalając Wam pełnić tę trudną, ale niezwykle ważną rolę.  Niech ten komisariat stanie się miejscem, które nie tylko reaguje na sytuacje awaryjne, ale także buduje mosty zaufania i partnerstwa z mieszkańcami – zakończyła.

Foto Gorlice24.pl

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E