24 maja 2018 08:06
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rektorska wystawa w Kasztelu Szymbarku
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Do 28 maja br w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku - oficyna dworka można oglądać wystawę rzeźby i rysunku prof. Adama Myjaka - światowej sławy rzeźbiarza, rektora ASP w Warszawie. W uroczystym wrnisażu uczestniczyli m.in. Adam Myjak z małżonką, starosta Karol Górski, dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl i kierownik Ośrodka w Szymbarku Ewa Piotrowska.

Głosujemy na nasze obiekty
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Kasztel w Szymbarku, Zagroda Maziarska w Łosiu, cerkiew w Bartnem, dwór obronny w Jeżowie, synagoga w Bobowej, kościół w Binarowej, cmentarz wojskowy nr 60 na Przełęczy Małastowskiej, pałac Długoszów w Siarach, kościół w Szalowej, dwór w Kwiatonowicach i cerkiew w Owczarach - to zabytkowe obiekty z terenu powiatu gorlickiego, które biorą udział w plebiscycie "20 na XX" z okazji jubileuszu 20-lecia Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Pomoc społeczna na sesji
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
XXXVII sesja Rady Powiatu Gorlickiego przebiegała pod znakiem sprawozdań za 2017 rok z obszaru pomocy społecznej. Rada Powiatu zajmowała się m.in. oceną realizacji zadań przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz stanu zasobów pomocy społecznej.

Dla bezpieczeństwa na wsi
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
161 prac z 15 szkół podstawowych wpłynęło do Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gorlicach na VIII edycję Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. W uroczystym wręczeniu nagród laureatom i wyróżnionym uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, starosta Karol Górski, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Gorlicach Janusz Augustowski oraz członek Zarządu Powiatu Adam Urbanek.

Będzie rehabilitacja, są pieniądze
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W spotkaniu z rodzicami dzieci niepełnosprawnych z powiatu gorlickiego i nowosądeckiego wzięli udział poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, starosta Karol Górski, Marta Mordarska dyrektor małopolskiego oddziału PFRON w Krakowie, dyrektor PCPR w Gorlicach Romana Gajdek, Bogusława Słońska kierownik Działu Realizacji Pomocy Publicznej Oddział Małopolski PFRON  i przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Bieczu.

Ogłoszenie Zarządu Powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
ZARZĄD POWIATU GORLICKIEGO OGŁASZA  KONKURS NA  KANDYDATA NA STANOWISKO DYREKTORA Zespołu Szkół  Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach

Wczoraj promesa dziś przetarg
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Karol Górski odebrał promesę w wysokości 194,5 tys. zł na budowę boiska przy Zespole Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach. Wręczenie promes dla gmin i powiatów Małopolski w ramach projektu „Małopolskie boiska” miało miejsce w Myślenicach.

Złote Pióra rozdane
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Cztery kategorie, cztery wyzwania, różne idee ale cel jeden. Zdobyć „Złote Pióro Wincentego Pola”. Rozdaniem nagród zakończyła się uczniowska rywalizacja w powiatowym konkursie interdyscyplinarnym pt. „PIEŚŃ O ZIEMI NASZEJ – ZIEMI GORLICKIEJ”.

XXXVII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Uprzejmie zapraszam na XXXVII sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w sali 104, w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w Gorlicach.

ZST w Gorlicach szkołą BEZPIECZNĄ
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach przystąpił do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Bezpieczna +” i otrzymał  certyfikat „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość”.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2723