19 lipca 2018 19:41
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Zagroda Maziarska z chyżą
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zagroda Maziarska w Łosiu wzbogaciła się o kolejny obiekt, czyli chyżę z Bartnego. Uroczystego otwarcia obiektu dokonali m.in. Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego i starosta Karol Górski.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Funkcjonariusze KPP w Gorlicach wraz z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów spotkali się z seniorami w gminie Ropa. Głównym tematem spotkania były zagrożenia, z jakimi seniorzy mogą się spotkać na co dzień.

Wnioskuj o przyznanie wsparcia na restrukturyzację małych gospodarstw
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Od 18 czerwca do 17 lipca 2018 r. w oddziałach regionalnych ARiMR można składać wnioski o przyznanie pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw". Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby lub wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej. W tym ostatnim przypadku o dotrzymaniu terminu decyduje data nadania przesyłki. Wsparcie na "Restrukturyzacje małych gospodarstw" ma charakter bezzwrotnej premii o wysokości 60 tys. zł wypłacanej w dwóch etapach. Finansowane jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jubileuszowa XX Gala Olimpijczyków
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz 20. odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami olimpiad, turniejów przedmiotowych oraz z najlepszymi sportowcami szkół ponadgimnazjalnych powadzonych przez powiat gorlicki. Listy gratulacyjne dla najlepszych uczniów oraz ich rodziców i nauczycieli wręczali: starosta Karol Górski i przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska.

Z certyfikatami IT
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Przez cały rok szkolny uczniowie klasy 2a Liceum Ogolnokształcącego w Bieczu brali aktywny udział w programie IT szkoła realizowanym przez Naukową Akademicką Sieć Komputerową oraz Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki. Szczególne osiągnięcia w programie należą do dwóch uczniów: Łukasza Ryndaka i Grzegorza Przybylskiego.

Integracyjnie na Przystanku Szymbark
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W sobotę 16 czerwca br. na terenie „Przystanku Szymbark” odbył się V Piknik Integracyjny w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach. Piknik został zorganizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Komisyjnie o naborach i budżecie
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Na swoim kolejnym posiedzeniu spotkała się Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego. Analizowała wyniki naboru do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2018/2019 oraz wykonanie budżetu za 2017 rok.

Kluza znów na podium
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zakończył się V Wyścig Górski „Magura Małastowska”. Zarówno w pierwszym jak i drugim dniu wyścigu bezkonkurencyjny w Beskidzie Niskim okazał się Waldemar Kluza.

Sesja Historyczna w ZS CKR w Hańczowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Dnia 12 czerwca (wtorek) b.r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej odbyła się Sesja Historyczna pt. „W drodze do Niepodległej! W stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

Zwycięski Pruszków
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Trzydniowe rozgrywki XV Ogólnopolskiej Licealiady w koszykówce chłopców zakończone. ZSOiS Pruszków po raz kolejny okazał się najlepszy!

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2791