19 listopada 2018 09:13
Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei
Mrożek nie - Kamil tak
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Kamil Matusik, uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach zdobył nagrodę w konkursie "Tego by Mrożek nie wymyślił". Kamil wymyślił, a właściwie wykonał rysunek pt. „Wyjście” i zgarnął nagrodę rzeczową III stopnia.

Organizatorem konkursu była Fundacja "Zawsze Warto".

40 lat minęło  wystawa Jacka Kosiby
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Siwa broda, uśmiech i aparat fotograficzny – to nieodłączne atrybuty Jacka Kosiby. Można by się pokusić o stwierdzenie, że w Gorlicach znają go niemal wszyscy. Zarówno jego jak i jego fotografie.

Jak nie stać się ofiarą współczesnego niewolnictwa
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach, aby porozmawiać o współczesnych formach niewolnictwa. Spotkanie odbyło się w ramach  obchodów XII Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi przypadającego na dzień 18 października i miało na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są: przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami.

Konferencja Wspólnie zmieniamy pogranicze
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO AGENDA ZAMIEJSCOWA W NOWYM SĄCZU serdecznie zaprasza do udziału w organizowanej przez Województwo Małopolskie konferencji promocyjnej Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA Polska – Słowacja 2014-2020 w Województwie Małopolskim „Wspólnie zmieniamy pogranicze”, ktora odbędzie się 30 października 2018 r., godz. 10.30 w Powiatowej i Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. W. Bazielicha w Starym Sączu, ul. Mickiewicza 33

Zbóje z LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

"Zbóje Becza", czyli drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego z Biecza została laureatami II konkursu edukacyjnego "Made in Małopolska. Co ty wiesz o Regionie?".

Nowa Rada Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

42903 ważne głosy zostały oddane w wyborach nowej Rady Powiatu Gorlickiego. Wyborcy głosowali na 168 kandydatów z 6 Komitetów Wyborczych: Polskie Stronnictwo Ludowe, Prawo i Sprawiedliwość, Przyjazny Powiat Gorlicki, Wyborcy Macieja Trybusa, Wspólne Gorlice i Małopolski Ruch Samorządowy Ziemi Gorlickiej.

XLII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XLII sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 30 października 2018 r. o godz. 10.00 w sali 104, w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w Gorlicach.

Tu zaczęło się kopalnictwo naftowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
“Pejzaż nad Ropą – Małopolski przemysł naftowy” to projekt Województwa Małopolskiego realizowany od roku 2017 przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Założono w nim oznakowanie elementami wizualnymi miejsc w powiecie gorlickim, w których znajdowały się największe zakłady przemysłu wydobycia i przerobu ropy naftowej.

Filmowe podsumowanie 2014-2018
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu podsumowującego dokonania Samorządu Powiatu Gorlickiego w latach 2014-2018 w obszarach: ochrona zdrowia, edukacja, drogi i projekty innowacyjne. Film zrealizowała Gorlice.tv

Film dostępny jest tutaj

Iskra rozbłysła po raz drugi
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbył się II Powiatowy Konkurs Elektryczny „ISKRA”.  Do konkursu stanęło 114 uczniów  z 4 szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat gorlicki. Konkurs został objęty patronatem pomysłodawców przedsięwzięcia starosty Karola Górskiego oraz radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego i wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej Energia Odnawialna S.A. Pawła Śliwę.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2921