• 02 lutego 2023
  • Imieniny:  Marii, Miloslawa

CERT Polska poinformował w mediach społecznościowych o fałszywej wiadomości e-mailowej, której autorzy podszywali się pod sekretariat Departamentu Spraw Międzynarodowych i Migracji MSWiA. W mailu sugerowano konieczność rzekomego zgłoszenia uchodźców z Ukrainy według załączonego do wiadomości formularza.

Przypominamy, że w przypadku takich wiadomości, należy je zignorować. Nie odpowiadać i nie przesyłać ich dalej. Tego typu incydenty należy zgłaszać pod adres CERT https://incydent.cert.pl/

Jednocześnie informujemy, że prawidłowe adresy e-mailowe MSWiA zawierają zawsze domenę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy korzystaniu z internetu. Każda osoba będąca użytkownikiem komputera, tabletu, smartfonu, portali społecznościowych czy poczty elektronicznej może stać się celem ataku typu phishing (rozsyłania fałszywych wiadomości e-mail). Jest on jednym z najskuteczniejszych i najpowszechniejszych typów oszustw.

Źródło gov.pl

POWIAT GORLICKI TO: