• 04 grudnia 2023
  • Imieniny:  Barbary, Krystiana, Jana

W niedzielę 4 grudnia odbyła się XVII Poetycko-Muzyczna Bitwa pod Gorlicami. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe i Młodzieżowy Dom Kultury.

Impreza od roku ubiegłego przyjęła formę muzycznego „pojedynku” dwóch artystów. I właściwie chciałoby się rzec „bitwa”, ale na usta ciśnie się jednak zupełnie inna nazwa. Uczta dla uszu, dla serca dla duszy.

Koncert, który odbył się w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach rozpoczął dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Tomasz Kubala.

Przed gorlicką publicznością wystąpiło dwóch uznanych artystów w Polsce, mających na swoim koncie wiele sukcesów scenicznych: Krzysztof Napiórkowski i Robert Kasprzycki. Obaj artyści reprezentują gatunek muzyczny zwany piosenką literacką . Jednakże ich spojrzenie na ów styl muzyczny jest zgoła odmienne.

To było niezwykłe wydarzenie – mówi Starosta Gorlicki Maria Gubała – swoista wyprawa w głąb ludzkiej wrażliwości. Często słyszymy, że poezja jest niemodna, że jest passé, „że trąci myszką”. Nie mogę się z tym zgodzić. Poezja jest jeziorem, które nigdy nie wysycha i ludzie wciąż są wrażliwi na jej piękno. Chylę czoło przed „ojcami bitwy” i wszystkimi, którzy od 27 lat dbają  o dostarczanie nam sztuki dotykającej najczulszych stron naszej duszy - kontynuuje. - Gratuluję organizatorom zapału, entuzjazmu i zaangażowania, a wszystkim, którzy z miłości do poezji śpiewanej wspierali, wspierają i zapewne wspierać będą tę wspaniałą imprezę – serdecznie dziękuję. Dzięki staraniom dziesiątek osób o gorlickiej ziemi słyszy cała Polska.

O artystach pisaliśmy TUTAJ.

Foto/MDK w Gorlicach

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E