Od 4 do 27 listopada br. potrwa nabór do projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”. Zakwalifikowane placówki otrzymają granty w wysokości ponad 26 tys. zł na wynagrodzenia i zakup pomocy dydaktycznych, laptopy, tablety oraz wsparcie merytoryczne w realizacji projektowych działań.
Organizatorem naboru jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). Celem projektu jest zapewnienie wsparcia dzieciom i młodzieży oraz opiekunom, przybyłym do Polski z Ukrainy, w kontynuacji nauki w ukraińskiej szkole, adaptacji do polskiej szkoły, integracji z Polkami i Polakami oraz nauce języka polskiego - poprzez udział w zajęciach cyfrowych centrów edukacji oraz różnych form zajęć rozwojowych organizowanych w bibliotekach.
W ramach konkursu wyłonione zostanie 50 bibliotek, które po otrzymaniu grantu oraz sprzętu, przy wsparciu FRSI oraz 20 pilotażowych bibliotek zorganizują w swoich placówkach cyfrowe centra edukacji i zajęcia rozwojowe oraz zrealizują zadania towarzyszące (badania potrzeb, monitoring, udział w szkoleniach).
W naborze może wziąć udział każda działająca na terenie Polski biblioteka publiczna, niezależnie od swojej formy organizacyjnej (tzn. może stanowić samodzielną instytucję albo wchodzić w skład innej instytucji). Projekt może być realizowany w bibliotece głównej lub w jej filiach czy oddziałach. Do projektu może zgłosić się więcej niż jedna filia wchodząca w skład sieci bibliotecznej. Na każdy grant należy wysłać oddzielnie zgłoszenie, nawet jeśli to jedna biblioteka realizuje kilka grantów w kilku filiach. Możliwa jest zarówno sytuacja, że jeden grant jest realizowany w kilku filiach i oddziałach, jak i taka gdy np. 3 filie realizują 3 oddzielne granty.Nabór bibliotek do projektu rozpocznie się 4 listopada o godzinie 15:00 i potrwa do 27 listopada br. do godziny 23:59
FRSI zaprasza wszystkich zainteresowanych na webinarium informacyjne na temat projektu. Odbędzie się ono w piątek 4 listopada br. o godzinie 11:00. Aby wziąć w nim udział, należy się zarejestrować klikając w TEN LINK.
Zdjęcie ilustracyjne; fot. PAP/Darek Delmanowicz
Źródło: Serwis Samorządowy PAP