• 04 grudnia 2023
  • Imieniny:  Barbary, Krystiana, Jana

Od 4 do 27 listopada br. potrwa nabór do projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”. Zakwalifikowane placówki otrzymają granty w wysokości ponad 26 tys. zł na wynagrodzenia i zakup pomocy dydaktycznych, laptopy, tablety oraz wsparcie merytoryczne w realizacji projektowych działań.

Organizatorem naboru jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). Celem projektu jest zapewnienie wsparcia dzieciom i młodzieży oraz opiekunom, przybyłym do Polski z Ukrainy, w kontynuacji nauki w ukraińskiej szkole, adaptacji do polskiej szkoły, integracji z Polkami i Polakami oraz nauce języka polskiego - poprzez udział w zajęciach cyfrowych centrów edukacji oraz różnych form zajęć rozwojowych organizowanych w bibliotekach.

W ramach konkursu wyłonione zostanie 50 bibliotek, które po otrzymaniu grantu oraz sprzętu, przy wsparciu FRSI oraz 20 pilotażowych bibliotek zorganizują w swoich placówkach cyfrowe centra edukacji i zajęcia rozwojowe oraz zrealizują zadania towarzyszące (badania potrzeb, monitoring, udział w szkoleniach).

W naborze może wziąć udział każda działająca na terenie Polski biblioteka publiczna, niezależnie od swojej formy organizacyjnej (tzn. może stanowić samodzielną instytucję albo wchodzić w skład innej instytucji). Projekt może być realizowany w bibliotece głównej lub w jej filiach czy oddziałach. Do projektu może zgłosić się więcej niż jedna filia wchodząca w skład sieci bibliotecznej. Na każdy grant należy wysłać oddzielnie zgłoszenie, nawet jeśli to jedna biblioteka realizuje kilka grantów w kilku filiach. Możliwa jest zarówno sytuacja, że jeden grant jest realizowany w kilku filiach i oddziałach, jak i taka gdy np. 3 filie realizują 3 oddzielne granty.Nabór bibliotek do projektu rozpocznie się 4 listopada o godzinie 15:00 i potrwa do 27 listopada br. do godziny 23:59

FRSI zaprasza wszystkich zainteresowanych na webinarium informacyjne na temat projektu. Odbędzie się ono w piątek 4 listopada br. o godzinie 11:00. Aby wziąć w nim udział, należy się zarejestrować klikając w TEN LINK.

Zdjęcie ilustracyjne; fot. PAP/Darek Delmanowicz

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

 

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E