• 02 lutego 2023
  • Imieniny:  Marii, Miloslawa

Zakończył się remont drewnianego mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1503 K relacji Florynka - Izby. Przeprawa przeszła dużą metamorfozę.

Wymienione zostały drewniane poprzecznice oraz słupki i pochwyt drewniany. Przyczółki mostu wzmocniono betonowymi płytami. Wykonana została również nowa nawierzchnia asfaltowa. Dzięki tym pracom przeprawa stała się bezpieczna dla wszystkich użytkowników drogi.

Inwestycja pochłonęła blisko 250 tys. zł i była możliwa dzięki pomocy finansowej Lasów Państwowych, a dokładnie Nadleśnictwa Łosie, które przekazało kwotę 200 tys. zł. Inwestycję sfinansował również Powiatowy Zarząd Drogowy kwotą 35 tys. zł oraz firma Drozdex – 15 tys. zł, natomiast wójt Gminy Uście Gorlickie przekazał drewno, niezbędne do wykonania powyższych prac.
W odbiorze obiektu wzięli udział dyrektor PZD Rafał Wojna, przedstawiciele Lasów Państwowych Nadleśnictwo Łosie, wójt Gminy Uście Gorlickie oraz wykonawcy.

Starosta Gorlicki Maria Gubała zaznacza, że wsparcie ze strony leśników jest bardzo cenne: Te pieniądze w obecnych czasach i sytuacji w samorządzie są bardzo potrzebne. Patrząc na budżet i sytuację Powiatu to istotna kwota – mówi starosta. – Na leśników zawsze można liczyć. Przypominam, że Nadleśnictwo Łosie wsparło nas również w ubiegłym roku, podczas remontu mostu w Uściu Gorlickim w ciągu drogi powiatowej Gładyszów – Uście Gorlickie. Za tę pomoc i dobrą współpracę z Nadleśnictwem Łosie jestem bardzo wdzięczna – dodaje.

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO: