• 04 lutego 2023
  • Imieniny:  Andrzeja, Weroniki, Joanny

W poniedziałek 5 września w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu Starosta Gorlicki Maria Gubała odebrała z rąk Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, umowę potwierdzającą przyznanie dofinansowania przebudowy drogi powiatowej 1498K Ropa-Wysowa Zdrój-Blechnarka-Granica Państwa, w Wysowej Zdroju.

Przyznane środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 528 133 zł pozwolą na realizację inwestycji, której celem jest zapewnienie właściwego stanu technicznego infrastruktury drogowej i poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej 1498K Ropa - Wysowa Zdrój – Blechnarka – Granica Państwa w km 24+760 – 25+710 w miejscowości Wysowa Zdrój” zostanie zrealizowane do końca 2022 roku. Jego szacowana wartość wynosi 2 378 133 zł, z czego 528 133  zł pochodzi z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

W ramach zadania planowane jest wykonanie nawierzchni asfaltowej wraz ze wzmocnieniem konstrukcji drogi, wykonanie poboczy i umocnienia rowów, montaż barier ochronnych i remont przepustu pod drogą – mówi starosta Maria Gubała. Nie ukrywam radości z faktu, że jesteśmy beneficjentem tego dofinansowania. Samorząd powiatu gorlickiego ma przede wszystkim na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, które jest najważniejsze. Realizacja tego zadania jest istotna zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów, podniesie nie tylko atrakcyjność tego regionu ale przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi, a ono jest traktowane przez samorząd Powiatu Gorlickiego priorytetowo – dodaje na zakończenie.

W uroczystości wzięli również udział posłowie: Elżbieta Zielińska, Barbara Bartuś i Patryk Wicher oraz senator Wiktor Durlak, którym starosta Maria Gubała serdecznie podziękowała za udzielane wsparcie.

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO: