• 04 lutego 2023
  • Imieniny:  Andrzeja, Weroniki, Joanny

Nieprzerwanie trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej 1486K Gorlice –Dominikowice w miejscowościach Dominikowice i Kobylanka.

Prace przebiegają bez przeszkód, a ich postęp cieszy zarówno samorządowców , jak i mieszkańców – z dnia na dzień efekty pracy są coraz bardziej wyraźne.

Podczas przebudowy wymieniana jest konstrukcja zwiększająca nośność i żywotność, przebudowywane są przepusty pod zjazdami i koroną drogi oraz kolektor deszczowy, pobocza są profilowane i utwardzane. Budowane są również zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych z doświetleniem i  przebudowywane chodniki. Zwieńczeniem prac będzie montaż barier energochłonnych i balustrad wygrodzeniowych.

Póki co, z uwagi na prowadzone prace, zalecamy wszystkim użytkownikom zachowanie wyjątkowej ostrożności na drodze i szczególną koncentrację. Wkrótce będziemy podróżować tą trasą zdecydowanie bardziej komfortowo.

Przypomnimy, iż Powiat Gorlicki uzyskał dla przedmiotowej inwestycji dofinansowanie w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w wysokości 9.343.464,03 zł, pozostałą kwotę wyasygnował ze swojego budżetu.

O inwestycji pisaliśmy TUTAJ

More Joomla Extensions