• Imieniny:  Izydora, Waclawa

Starosta Gorlicki Maria Gubała złożyła wizytę Pani Józefie Myśliwiec, która otrzymała wyróżnienie podczas gali Mosty Starosty 2020. Z racji podeszłego wieku, wyróżnienie w jej imieniu odbierała córka Maria Ziomek.

Zapowiedziana wcześniej wizyta starosty była bardzo dużym przeżyciem dla Pani Józefy. Powitała swojego gościa w ludowym stroju, jak zwykle uśmiechnięta i pogodna. To była okazja do złożenia przez starostę gratulacji za otrzymane wyróżnienie i podziękowania za ogromny wkład w kulturę i rozsławianie gminy Bobowa oraz powiatu gorlickiego w najdalszych zakątkach ziemi. Przypomnijmy, że Pani Józefa reprezentowała swoją gminę i region Pogórza uczestnicząc w dziesiątkach imprez folklorystycznych i rękodzielniczych m.in.: Targach Sztuki w Elblągu, Jarmarku Sztuki Ludowej Krajów Nadbałtyckich, warsztatach nauki koronki klockowej na terenie ziemi warmińskiej, Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie. Będąc na wycieczce w Egipcie promowała koronkę klockową w Gizie, Luksorze, w Dolinie Królów. Z uwagi na posiadaną wiedzę, wielokrotnie pełniła rolę konsultantki, gdy chodziło o ustalenie skomplikowanych i tragicznych losów bobowskich Żydów oraz miejsc związanych z ich zamieszkiwaniem w Bobowej przed tragicznymi wydarzeniami holokaustu.
Pani Józefa oprócz pasji amatora – historyka, odkryła w sobie pasję do poezji, co zaowocowało wydaniem dwóch tomików wierszy „Ty bobowska ziemio” i „Cztery pory roku”.
Za swoją działalność była wielokrotnie nagradzana dyplomami i wyróżnieniami, m.in.: Nagrodą Ministra Kultury za działalność na rzecz utrzymania, promocji i rozwoju koronki klockowej. 

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO:

Feature image 110000 MIESZKAŃCÓW
Feature image 996 KM2 POWIERZCHNI
Feature image 37 PROJEKTÓW EU
Heraldic logo
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E