• Imieniny:  Izydora, Waclawa

W piątek 21 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy dorobku artystycznego pracowni plastycznych.

W auli placówki zaprezentowane zostały prace malarskie, rysunkowe, grafika warsztatowa, ceramika oraz fotografie, które powstały podczas pierwszego półrocza roku szkolnego 2019/2020. Ekspozycja obejmuje dokonania artystyczne wychowanków MDK z pracowni prowadzonych przez instruktorów: Grzegorza Karpińskiego, Bartłomieja Belniaka oraz Wojciecha Haberka. Warto podkreślić, że działalność poszczególnych grup obejęta jest autorskimi, opartymi na doświadczeniu programami pracy, które nauczyciele realizują z dziećmi i młodzieżą o zróżnicowanym wieku oraz stopniu zaawansowania.
Ponadto podczas wernisażu wręczone zostały nagrody jakie wychowankowie z pracowni Grzegorza Karpińskiego zdobyli w konkursach plastycznych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej.
Uroczystość stanowiła także okazję do spotkania osób działających w różnych grupach, wymiany doświadczeń  i obejrzenia dokonań innych osób.
Wystawa stanowi rodzaj podsumowania podjętej we wrześniu 2019 roku pracy, a różnorodność tematyki oraz zależnych od specyfiki pracowni technik będzie przykładem realizowanej w MDK w Gorlicach koncepcji wychowania poprzez sztukę.

Zdjęcia MDK Gorlice

More Joomla Extensions