• 02 marca 2024
  • Imieniny:  Heleny, Halszki, Pawla

Rusza konkurs ofert dedykowany edukacji w obszarze ochrony środowiska oraz aktywizacji społecznej obywateli Ukrainy. Pula środków przeznaczonych na realizację zwycięskich projektów wynosi 200 tys. zł!

Jeśli masz pomysł na projekt edukacyjny z zakresu selektywnej zbiórki śmieci i segregacji odpadów, propagowania idei Zero Waste, wiesz jak w atrakcyjny i zrozumiały sposób promować ideę Gospodarki o Obiegu Zamkniętym oraz Zapobiegania Powstawaniu Odpadów, a przy tym dostosujesz przekaz do uczestników posługujących się językiem ukraińskim lub rosyjskim – weź udział w otwartym konkursie ofert „Edukacja ekologiczna obywateli Ukrainy”. Zgłoszenia do 9 sierpnia br.

Konkurs ma na celu wyłonienie ofert i zlecenie podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego realizacji zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie ekologii, odpowiadającym celom „Programu współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022 oraz zadań zapewniających aktywizację społeczną, adaptację i integrację, wsparcie oraz poprawę sytuacji obywateli Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa publicznego, to jest działań w obszarze ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

Oferent zobowiązany jest do przeprowadzenia działań w języku zrozumiałym dla uczestników zadania (ukraiński, rosyjski, polski) lub, o ile to konieczne, do zapewnienia tłumacza. Wszelkie materiały edukacyjne powinny zostać przygotowane w języku umożliwiającym zrozumienie treści odbiorcom zadania.

Do udziału w naborze zapraszamy podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, stowarzyszenia, fundacje i związki działające w sektorze NGO. Zlecenie zadań odbywać się będzie w formie powierzenia wraz z udzieleniem dotacji na ich sfinansowanie. Pula środków przeznaczonych na realizację projektów wynosi 200 tys. złotych.

Źródło UMWM

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E