• 03 lipca 2022
  • Imieniny:  Jacka, Anatola, Tomasza

23 czerwca, podczas XXXVIII sesji Rady Powiatu Gorlickiego, nagrodzeni zostali uczniowie którzy w roku 2021/2022 uzyskali wysokie wyniki w konkursach, olimpiadach i współzawodnictwie sportowym. Nagrody wręczali Starosta Gorlicki Maria Gubała i Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Witold Kochan.

Laureaci olimpiad:

• Zuzanna Czaplarska - uczennica LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu, (2 miejsce)  laureatka etapu centralnego w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku”, (indeks na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), opiekun Ewa Knybel;
  • Piotr Zborowski – uczeń I LO im. Marcina Kromera  w Gorlicach, laureat III stopnia etapu centralnego z przedmiotu matematyka XV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, (indeks na AGH), opiekun  Barbara Zawilińska;
  • Mikołaj Mikrut – uczeń I LO im. Marcina Kromera  w Gorlicach, laureat zawodów III stopnia (centralnych)  63. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, ( indeks na uczelnie wyższą), opiekun Jerzy Tomasik;
  • Bartłomiej Roman - uczeń  ZS Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, laureat Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół  Ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022, w kategorii klas przedmaturalnych, opiekun  Marta Pikor;
  • Barbara Drąg - uczennica  ZSE im. Jana Pawła II  w Gorlicach, finalistka IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce, ( indeks na Uniwersytet Łódzki) opiekun  Joanna Mazur;
  • Michał Buźniak - uczeń I LO im. Marcina Kromera   w Gorlicach, finalista zawodów III stopnia (centralnych)  63. Olimpiady Wiedzy o Polsce  i Świecie Współczesnym, opiekun Jerzy Tomasik;
  • Mikołaj  Szetela -  uczeń I LO im. Marcina Kromera  w Gorlicach, finalista  XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego  Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia ,opiekun  Ewa Klimek;

Sportowcy:

•  Drużyna ZS Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach w składzie:
    - Dawid Barzyk, Ernest Basista, Wojciech Berdychowski, Bartłomiej Czochór, Konstanty Galant, Grzegorz Guzik, Sebastian Kucharski, Miłosz Pabis, Mateusz Rączkowski, Kacper Semla, Kacper Wojna, Maciej Zięba – II miejsce w Mistrzostwach Małopolski w piłce ręcznej chłopców - Małopolska Licealiada Młodzieży Szkolnej 2021/2022, opiekun Wiesław Przybycień;
  • Drużyna ZSO w Bobowej w składzie:
    - Maciej Bogusz, Szymon Job, Jakub Kuk, Jakub Michalik, Patryk Mruk, Jakub Skupień, Marcel Wąsowski, Kacper Wojtas, Maksymilian Wojtas – III miejsce  finał Małopolskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej 2021/2022 w piłce siatkowej chłopców, opiekun Magdalena Sowa.

Podczas sesji nagrody odebrali także kończący swoją edukację uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Kobylance: Konrad Kędra, Filip Staudt i Michał Halibożek. W czasie trwania nauki wykazywali się dużą aktywnością i zaangażowaniem zarówno w zakresie rozwijania umiejętności szkolnych jak i kształtowania artystycznych zdolności i talentów.

W ostatnich pięciu latach aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskich Przeglądach Teatralnych „Na Skrzydłach Teatru” i „Na Skrzydłach Poezji ” – zdobywając czołowe miejsca i osiągając sukcesy wspierające ich motywację do podejmowania nowych wyzwań. Wyzwaniem było utworzenie zespołu muzyczno-wokalnego pod nazwą „Ich Trzech”, w którym mogli rozwijać indywidualne zdolności w zakresie kształcenia słuchu, umiejętności aktorskich i wokalnych. Wielokrotnie reprezentowali szkołę podczas imprez i uroczystości w placówce, brali udział w konkursach muzycznych w bliższym i dalszym środowisku.

Osiągnięcia Zespołu muzyczno-wokalnego „Ich Trzech”
•    Koncert laureatów w Kopalni Soli w Wieliczce i wyróżnienie dla zespołu
w konkursie ,,Zaśpiewaj i Ty Niepodległej - IV edycja Śpiewamy Bohaterom od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II” w kategorii integracji poprzez muzykę.
•    Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Patriotycznej „Każdy Polak Gra i Śpiewa Polsce” w Krakowie.
•    Udział  w XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie – eliminacje rejonowe w Tuchowie.
•    Wyróżnienie w VII Gorlickim Konkursie Pieśni Patriotycznej pod patronatem Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Elżbiety Witek.

Osiągnięcia Konrada Kędry: III miejsce Małopolskim Konkursie Kucharsko – Cukierniczym dla szkół Zawodowych Specjalnych w Krakowie p.n. „Jestem artystą – od pasji do profesji” w  2019 rok,  w 2021 roku wyróżnienie, a w 2022 roku wraz  z Filipem Staudtem ponownie III miejsce.

Osiągnięcia Michała Halibożka: I miejsce w konkursie fotograficznym „Rzeka w moim regionie”, wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Uroki naszej okolicy”.

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO: