• 03 lipca 2022
 • Imieniny:  Jacka, Anatola, Tomasza

We wtorek 14 czerwca, w auli Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach, rozdane zostały „Championy Powiatu Gorlickiego”. Nagroda jest uhonorowaniem ludzi promujących sport w powiecie gorlickim, poświęcającym czas zawodnikom, dbających o promowanie zdrowego stylu życia, a tym samym przeciwdziałających patologiom społecznym.

Nagroda ustanowiona została w roku ubiegłym, a jej inicjatorem był członek Zarządu Powiatu Adam Urbanek. Służy wyróżnieniu tych osób, dla których sport jest życiową pasją, wiąże się z osobistym zaangażowaniem i walką o jak najlepsze wyniki we współzawodnictwie. Przyznawana jest w sportach olimpijskich i nieolimpijskich (letnich, zimowych, halowych).

Gala rozpoczęła się występem chóru Ruczaj pod kierownictwem Mirosława Bogonia z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Należy podkreślić, że wszelkim powiatowym imprezom i wydarzeniom oprawę muzyczną zapewniają utalentowani wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury.

Oficjalnego otwarcia gali dokonała Starosta Gorlicki Maria Gubała.
Dzisiejszy wieczór jest naszym podziękowaniem dla Państwa, za to, że dostarczcie nam olbrzymich emocji i sportowych wrażeń. Wszyscy mamy marzenia, by jednak stały się one rzeczywistością, potrzeba dużo determinacji, poświęcenia, samodyscypliny i wysiłku. Zdaję sobie sprawę, jak wysoka jest cena, którą płacicie za sukces. I niezależnie od tego czy się wygrywa, czy przegrywa, dajecie z siebie wszystko – mówiła podczas wystąpienia starosta. Ziemia gorlicka to nie tylko urokliwe miejsca i piękne krajobrazy. To przede wszystkim wspaniali i zdolni ludzie, zawodnicy, trenerzy, społecznicy. To właśnie Wasze zaangażowanie w pracę sprawia, że osiągane wyniki są  na bardzo wysokim poziomie i dają satysfakcję nam wszystkim. Dziękuję Państwu, za Waszą pracę i życie pełne pasji – dodała na zakończenie.

Laudacje odczytywał Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Roman Dziubina. Statuetki championom naszego powiatu wręczała starosta wraz z Adamem Urbankiem członkiem Zarządu Powiatu.

Statuetki przyznano w dziewięciu kategoriach.

Sportowiec Roku – Michał Zieleń
Pytany o przepis na zwycięstwo, Michał mówi wprost - Do osiągnięcia sukcesu potrzeba wiele wysiłku oraz wyrzeczeń. Nie od razu będzie się na szczycie, ale należy dalej uparcie dążyć do celu i spełniać marzenia. Cierpliwość jest jedną z najważniejszych cech sportowca. Wspaniałe wyniki młody sportowiec zawdzięcza jak twierdzi, nie tylko swojej wytrwałości ale również pracy trenera i fizjoterapeuty. Panowie Tomasz Wojtas i Ludomir Mastej wspierają mentalnie, dbają o kondycję zawodnika i wspólnie pracują na jego sukces. W 2021 r. zdobył trzy złote medale Mistrzostw Polski U-20 w lekkiej atletyce:

 • Halowe Mistrzostwa Polski U-20 w biegu na 3000 metrów w Toruniu
 • Mistrzostwa Polski U-20 w biegu na 5000 metrów w Piasecznie
 • Mistrzostwa Polski U-20 w biegu na 2000 metrów z przeszkodami w Lublinie
 • oraz srebrny medal na Mistrzostwach Polski seniorów w biegu na 3000 metrów z przeszkodami w Poznaniu.

Wywalczył awans i uczestniczył w Mistrzostwach Europy U-20 w lekkiej atletyce organizowanych w Tallinie w Estonii oraz w Mistrzostwach Świata U-20 w lekkiej atletyce w Nairobi w Kenii. Startuje w barwach klubu ULKS Technik Trzcinica/Resovia Rzeszów.

Trener Roku – Tomasz Mordarski
Jest głównym trenerem Gorlickiego Klubu Sportów Walki. Doprowadził do sukcesów sportowych w kickboxingu zawodników:

 • Dawida Tajaka, który zdobył tytuł Mistrza Polski 2021 w kategorii „juniorów” do 54 kg
 • Oskara Cionka, który zdobył tytuł Wicemistrza Polski 2021 w kategorii „juniorów” do 60 kg
 • Daniela Szczygła, który zdobył tytuł Wicemistrza Polski 2021, w kategorii „juniorów” do 57 kg

Trenowani przez niego zawodnicy osiągnęli również wiele innych znaczących sukcesów i należą do kadry Polski Polskiego Związku Kickboxingu, biorą również udział w wielu zawodach organizowanych na terenie kraju i za granicą oraz podczas imprez charytatywnych. W 2021 roku organizował gale zawodowe South Battle.

Sportowa Impreza Roku - Wyścig Górski Magura Małastowska
To impreza ogólnopolska organizowana przez Automobilklub Biecki. Wyścig wchodzi w skład Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na terenie całego kraju oraz na Słowacji. Jest skierowany zarówno do kierowców jak i pasjonatów motoryzacji, którzy podziwiają technikę jazdy kierowców rajdowych. Przedsięwzięcie wykorzystuje specyfikę obszarów, jakimi są dziedzictwo kulturowe ukształtowane na styku trzech kultur oraz bogate dziedzictwo historyczne, ponieważ uczestnicy w ramach imprezy zapoznają się z atrakcjami turystycznymi regionu. Wydarzenie trwa 3 dni, w piątek odbywa się odbiór administracyjny na rynku w Gorlicach, natomiast w sobotę i niedzielę wyścig przenosi się do miejscowości Małastów, gdzie kierowcy ścigają się po magurskich serpentynach.

Odkrycie Roku – Dawid Tajak
Jest zawodnikiem Gorlickiego Klubu Sportów Walki. W roku ubiegłym został Mistrzem Polski w Kickboxingu w kategorii junior starszy low-kick. Również w roku ubiegłym zajął 2 miejsce w Pucharze Polski. Jest wielokrotnym medalistą imprez mistrzowskich oraz członkiem kadry Polski Polskiego Związku Kickboxingu.  

Sportowy Działacz Roku – Marek Sitek
Członkiem Automobilklubu Bieckiego jest od 1998 r. W pierwszych latach działalności klubu wspierał go pomocą podczas organizacji lokalnych imprez, takich jak: Rajdy Turystyczne, Zloty Ratowników Drogowych, Dni Dziecka. Posiada licencję ratownika drogowego, sędziego sportów samochodowych kategorii I i II. Od 20003 roku pełni funkcję prezesa Automobilklubu Bieckiego. Jest organizatorem imprez klubowych, m.in.: Rajdu Grodzkiego w randze HRSMP, amatorskich KJS-ów.
Pomysłodawcą:

 • Mistrzostw Powiatu Gorlickiego w Super Sprincie, które następnie zostały Mistrzostwami Galicji w Super Sprincie
 • Wyścigu Górskiego Magura Małastowska
 • Pucharu Południa w Jeździe na Regularność podczas wyścigów górskich.

Jest również dyrektorem Wyścigu Górskiego Magura Małastowska.

Sponsor Roku – Damian Grądalski
Jest głównym sponsorem Gorlickiego Klubu Sportów Walki. Finansował udział we wszystkich mistrzowskich zawodach, podczas których zawodnicy klubu zdobywali medale Mistrzostw Polski.
Nieprzerwanie wspiera klub od 2019 roku oraz zaopatruje w sprzęt Stowarzyszenie, a swój wolny czas poświęca działając na rzecz rozwoju klubu.

Sportowiec Roku w kategorii "Sprawni inaczej" – Damian Ligęza
Jest zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej w Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych START. Od kilku lat jest członkiem Paralekkoatletycznej Kadry Polski. Startuje w konkurencji „Pchnięcie kulą”. Jego najważniejsze osiągnięcia w sezonie 2021 to:

 • Mistrzostwa Europy „World Para Athletics Europan Championship. Wynik 11,04 metra zapewnił mu 4 miejsce
 • Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski – 2 miejsce
 • XII Lotto Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej – 3 miejsce i wynik 11,28 metra, który był życiowym rekordem


Drużyna Roku – Automobilklub Biecki
W swoich szeregach skupia około 300 członków, w tym zawodników reprezentujących klub i jednocześnie powiat gorlicki na arenie krajowej i międzynarodowej. W 2020 roku jego zawodnicy zdobyli tytuł Wicemistrza Polski w klasyfikacji Klubowej w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, a w roku ubiegłym tytuł Wicemistrza Polski w klasyfikacji Klubowej w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, a w 2021 roku m.in. tytuł Mistrza Europy w Wyścigach Górskich.


Osobowość sportowa 50+ - Augustyn Jamro
Związany ze sportem dawał innym przykład jak szanować tych, którzy przez wiele lat wpływali swym działaniem zawodowym i społecznym na nasze lokalne środowisko sportowe. To Społecznik przez duże „S”, który zaangażowany był w budowę stadionu w Bystrej. Jako kierownik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Gorlice był mocno zaangażowany w budowę hali sportowej w Gorlicach, basenu, lodowiska i wyciągu narciarskiego na Górze Cmentarnej, a w latach 1975-76 zadbał o utworzenie Ośrodka Sportu i Rekreacji jako instytucji organizującej imprezy sportowe. To dzięki niemu istnieje ponad 30-osobowa grupa sędziów z uprawnieniami PZN. Był założycielem Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Spartakus”, zrzeszającego środowisko nauczycielskie. Na emeryturze jest wciąż aktywny, prowadzi m.in. Kolegium Sędziów Narciarskich.
To człowiek – instytucja, organizujący od ponad pół wieku rozmaite zawody na różnych szczeblu, perfekcyjnie przygotowane, dające satysfakcję tysiącom dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz dorosłym.

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E