• 29 marca 2024
  • Imieniny:  Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Rada Powiatu Gorlickiego podczas XIV sesji dokonała analizy realizacji zadań statutowych wykonywanych przez poszczególne wydziały Starostwa Powiatowego w Gorlicach w 2019 roku w zakresie: geodezji i kartografii, gospodarki nieruchomościami, architektury i ładu przestrzennego, komunikacji, spraw obywatelskich oraz promocji i informacji, a także spraw konsumenckich.

Sesja rozpoczęła się od złożenia przez starostę Marię Gubałę sprawozdania z działalność Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2019 rok. Następnie informacje za 2019 rok przedstawili dyrektorzy wydziałów i koordynatorzy zespołów:
- Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru Maria Halińska
- Wydziału Architektury i Budownictwa Agnieszka Szurek
- Wydziału Komunikacji i Dróg Stanisław Zieliński
- Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Aleksander Żelazny
- Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami Aneta Hec – Wałęga
- Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu – Główny Specjalista Wydziału Krzysztof Mikruta
- Powiatowy Rzecznik Konsumentów Krzysztof Majcher.
Rada Powiatu zatwierdziła przedstawione sprawozdania.

Skrócone dane z poszczególnych wydziałów będą publikowane w osobnych informacjach, podobnie jak w roku ubiegłym.

W trakcie sesji Rada Powiatu podjęła uchwały m.in. w sprawach:
- wyrażenia zgody na wynajem nieruchomości (dot. najmu powierzchni pod urządzenia do napojów gorących w Szpitalu)
- wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości (dot. dzierżawy budynku przy ul. Michalusa)
- delegowania przedstawicieli Rady Powiatu do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku
- ustalenia dla dróg powiatowych Powiatu Gorlickiego wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochrona dróg
Ponadto Radni zapoznali się z międzysesyjną działalnością Zarządu Powiatu.
Interpelacje i wnioski radnych wraz z odpowiedziami oraz protokół z sesji dostępne będą w BIP.