15 października 2019 18:27
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Komisja Bezpieczeństwa i Porządku
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

15 stycznia 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Komisja przyjęła sprawozdanie starosty Mirosława Wędrychowicza z działalności za rok ubiegły. Komisja zapoznała się także z informacjami kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży.

Ślizgiem wokół Magury Małastowskiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zupełnie nowa 2,5 kilometrowa trasa narciarska biegowo-rekreacyjna „Jagoda” wokół Magury Małastowskiej otwarta. Jej inicjatorami i budowniczymi byli członkowie Klubu Sportowego „Jutrzenka” w Gorlicach. Ten ciekawy pomysł wsparli samorządowcy: starosta Mirosław Wędrychowicz oraz wójtowie Małgorzata Małuch i Dymitr Rydzanicz. Przekonali nadleśniczych z Łosia i Gorlic do udostępnienia terenu i wsparli projekt finansowo. Oficjalne otwarcie trasy  „Jagoda” nastąpiło 16 stycznia 2010 roku.

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Judyta Wałęga z I LO im. M. Kromera w Gorlicach została laureatką Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Jego podsumowanie odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach. Gościem honorowym  był poseł Jarosław Gowin.
Organizatorami Konkursu byli: Poseł Witold Kochan, Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Zespół Szkół Ekonomicznych. Konkurs został zorganizowany w 20. rocznicę pierwszych wolnych wyborów do rad gmin oraz w 10. rocznicę istnienia powiatów i województw samorządowych.

Inwestycyjne plany powiatu na 2010 rok
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Prawie 29 mln zł wyniosą nakłady inwestycyjne przewidziane w budżecie powiatu gorlickiego na 2010 rok. W tej kwocie 11,3 mln zł stanowić będą środki Unii Europejskiej  pozyskane już przez Zarząd Powiatu Gorlickiego. Środki własne powiatu to kwota 13,9 mln zł, zaś  3,9 mln zł to dotacje od samorządów i z programu NPPDL.

Uderzajmy w jeden ton
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Uderzajmy w jeden ton, bez fałszywych nut, w 2010 roku Roku Chopinowskim – tego między innymi życzył starosta Mirosław Wędrychowicz podczas spotkania noworocznego w Gorlickim Centrum Kultury, podkreślając, że tylko wspólnym, zgodnym działaniem można wiele osiągnąć. Na zaproszenie starosty powiatu gorlickiego i burmistrza Gorlic Kazimierza Sterkowicza przybył m.in.  wicewojewoda Stanisław Sorys.

Konkurs na wicedyrektora szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
 Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza konkurs na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Termin składania ofert – do dnia 4 lutego 2010 roku ( decyduje data wpływu ).

Prezenty dla szkół ponadgimnazjalnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Elektroniczne tablice otrzymało 10 szkół ponadgimnazjalnych od Zarządu Powiatu Gorlickiego. Jest to bardzo atrakcyjny i nowoczesny prezent świąteczno-noworoczny. Tym samym przeszłością i swoistym zabytkiem staje się tradycyjna tablica, kreda i gąbka.

Mostowy finisz w Ropie
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.12.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Zakończyła się największa inwestycja mostowa Zarządu Powiatu Gorlickiego w 2009 roku.  Była to budowa mostu na drodze powiatowej Ropa-Wysowa. Tuż przed świętami na nowym moście w Ropie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Dokonali tego min: poseł Witold Kochan, wojewoda Małopolski Stanisław Kracik,  starosta Mirosław Wędrychowicz, wójt Jan Morańda i dyrektor PZD Marek Machowski. Tym samym most został oddany do użytku, a cała inwestycja zrealizowana została w imponującym tempie 6 miesięcy.

Oddaj krew pomóż dzieciom
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

Jak pracują apteki w 2010 r.
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Informujemy, że w 2010 roku całodobowo dostępność do świadczeń zapewnia ,,Apteka pod Różą” Gorlice, ul. Węgierska 21 (mieszcząca się w budynku Szpitala) – czynna codziennie - także we wszystkie dni świąteczne i wolne od pracy. Dodatkowo codziennie w godz. od 8.00 do 22.00, a także we wszystkie dni świąteczne i wolne od pracy,  dostępność do świadczeń  zapewnia Apteka ALBA, Gorlice ul. Rynek 19.

««  start « poprz. 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3226 - 3240 z 3356