• 19 marca 2024
  • Imieniny:  Józefa, Bogdana

Angelika Knapik uczennica Zespołu Szkół Zawodowych im. K.Pułaskiego w Gorlicach została laureatką etapu wojewódzkiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie: Cukiernik, rywalizując w gronie uczniów ze szkół branżowych m.in. Krakowa, Tarnowa i Zabrza.

22 stycznia w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXV edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie: Cukiernik. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Cuda świata”.
Angelikę Knapik uczennicę ZSZ w Gorlicach do turnieju przygotowała Lucyna Prorok.
Turniej składał się z dwóch części:
1. teoretycznej - test 30 pytań z zakresu wiedzy zawodowej
2. praktycznej, w której należało zrealizować następujące zadania: wykonanie i dekoracja tortu zgodnie z tematyką wiodącą, sporządzenie torcika degustacyjnego, przygotowanie ciastek bankietowych oraz wykonanie figurek z masy cukrowej.
Przy ocenie prac konkursowych przez jury liczyły się przede wszystkim: organizacja i higiena pracy (w tym kompletność stroju), wykonywanie wyrobów ciastkarskich i cukierniczych (spójność
z tematem, staranność, technika wykonania, pomysłowość, kompozycja i dobór składników), wykonywanie elementów dekoracyjnych z marcepanu, karmelu i czekolady oraz sposoby dekorowania, a także ocena organoleptyczna i prezentacja wyrobów. Angelika Knapik uzyskała tytuł finalistki etapu wojewódzkiego a wraz z nim liczne upominki rzeczowe.
Patronat honorowy nad Turniejem sprawowali:
- Małopolski Kurator Oświaty
- Wojewoda Małopolski
- Marszałek Województwa Małopolskiego
- Prezydent Miasta Krakowa

Po wykonaniu wszystkie wyroby zostały wyeksponowane podczas uroczystej prezentacji, a licznie zaproszeni goście serdecznie gratulowali wszystkim uczniom - przede wszystkim odwagi i determinacji w dążeniu do celu oraz życzyli sukcesów i satysfakcji w przyszłej pracy zawodowej.

Zdjęcia ZSZ w Gorlicach