Facebook
18 września 2019 07:45
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
25-lecie Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce
Redaktor: Yvetta Walecka    09.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
5 września Dom Pomocy Społecznej w Klimkówce obchodził jubileusz 25-lecia swojej działalności. Dom jest jednostką organizacyjną Powiatu Gorlickiego przeznaczoną dla 78 osób przewlekle psychicznie chorych. W uroczystościach wzięli udział m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała i Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg.


Obchody rozpoczęto Mszą świętą w intencji mieszkańców, pracowników, emerytów oraz zmarłych mieszkańców i pracowników, której przewodniczył ks. Jan Adamczyk Proboszcz Parafii Łosie, kapelan tutejszego Domu.
W uroczystości wzięli udział m.in. Posłowie na Sejm RP Barbara Bartuś i Elżbieta Zielińska, Jadwiga Wójtowicz - Radna Województwa Małopolskiego, Starosta Gorlicki Maria Gubała, Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg, członkowie Zarządu Powiatu - Tomasz Płatek i Jerzy Nalepka, Joanna Migacz - kierownik Oddziału Pomocy Stacjonarnej Wydziału Polityki Społecznej w Krakowie, Wójt Gminy Ropa Karol Górski, emerytowani pracownicy Domu oraz dyrektorzy, mieszkańcy i pracownicy zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej z powiatu gorlickiego, jasielskiego, nowosądeckiego i limanowskiego.  

Jak podkreśliła dyrektor domu Ewa Stefanowska „rok 2019 jest szczególnie ważny dla Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce, ponieważ 25 lat temu placówka została oficjalnie otwarta i zamieszkali w niej pierwsi mieszkańcy. Każdy jubileusz jest okazją do pewnej refleksji nad przemijającym czasem i przebytą drogą. Przemijają wokół nas ludzie i zdarzenia. O wielu być może już zapomnieliśmy, dlatego jubileusz to okazja aby w tym zabieganym świecie zatrzymać się choć na chwilę i przypomnieć sobie najważniejsze fakty, które choć minione pozostają w naszej pamięci.”

Na ręce dyrektor zaproszeni goście złożyli gratulacje, życzenia oraz wyrazy uznania dla pracy na rzecz osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy.
Dyrektor Domu wręczając dyplomy i upominki pracownikom zatrudnionym od  1994 roku do chwili obecnej podziękowała wszystkim za empatię, cierpliwość i wytrwałość w służbie na rzecz drugiego człowieka. Upominki otrzymało również dwóch Mieszkańców, którzy zamieszkują w Domu od początku jego istnienia.  
Historię Domu wraz z prezentacją podkreślającą walory otaczającego krajobrazu przedstawiła pracownik Domu Renata Górecka. O oprawę muzyczną zadbał rodzinny zespół „Orły” z Krużlowej i Tylicza, a podczas występu nastąpiło uroczyste pokrojenie jubileuszowego tortu.

Zdjęcia DPS Klimkówka

1.
tn_1.jpg
2.
tn_10.jpg
3.
tn_11.jpg
4.
tn_12.jpg
5.
tn_13.jpg
6.
tn_14.jpg
7.
tn_15.jpg
8.
tn_16.jpg
9.
tn_17.jpg
10.
tn_1a.jpg
11.
tn_2.jpg
12.
tn_3.jpg
13.
tn_4.jpg
14.
tn_5.jpg
15.
tn_6.jpg
16.
tn_7.jpg
17.
tn_8.jpg
18.
tn_9.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl