16 października 2019 09:44
Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Zalane domy i drogi powódź w powiecie gorlickim
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Kilkadziesiąt podtopionych domów i obiektów, przerwane i oberwane drogi – to pierwsze skutki obfitych opadów deszczu w powiecie gorlickim. Starosta Mirosław Wędrychowicz zarządził pogotowie przeciwpowodziowe w całym powiecie gorlickim. W gminach Bobowa, Biecz, Łużna i Gorlice oraz w mieście Gorlice obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

Wyruszamy na Szlak Architektury Drewnianej
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

19 obiektów  zostało udostępnionych do zwiedzania w  okresie  1 maja  - 30 września  2010 r. w  ramach   projektu  „Otwarty Szlak  Architektury  Drewnianej”  powierzonego Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Województwo Małopolskie. Trasa Nowy Sącz - Gorlice czynna jest w następujące dni: piątek 12.00 – 16.00; sobota 10.00 – 14.00; niedziela 12.00 – 16.00

Ważna inwestycja ważne odkrycia
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  W Szymbarku trwa rewitalizacja i remont renesansowego dworu obronnego. Wartość całego projektu inwestycyjnego realizowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi około 4,5 mln zł. Ponad 34 % tej kwoty pokrywa Urząd Marszałkowski. Rąbka tajemnicy o niespodziankach związanych z remontem uchyla dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl.

15 mln zł na 9 budynków
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Cztery place budowy przekazane. Pierwsze rusztowania już stoją. Rusza termomodernizacja. W pierwszej kolejności obejmie ona 4 obiekty oświatowe: Zespół Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Pułaskiego w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi w Bieczu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego – dawne warsztaty szkolne w Bieczu. Wartość poprzetargowa tych 4 inwestycji wynosi ponad 3,5 mln zł. Łącznie termomodernizacji poddanych zostanie 9  powiatowych obiektów użyteczności publicznej za blisko 15 mln zł

W 95 rocznicę Bitwy pod Gorlicami
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
2 maja 2010 roku w 95 rocznicę największej bitwy I wojny światowej na froncie wschodnim ożyło wzgórze cmentarne w Gorlicach. Zabrzmiały pieśni, potoczyły się wspomnienia... Zagrzmiały także armatnie działa... Dał się słyszeć szczęk broni i jęki rannych...Wszystko za sprawą niezwykłego widowiska w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915 oraz zaprzyjaźnionych miłośników militariów i historii.

Gorlickie Gryfy odjechały
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Barbara Beuth zabrała do Opola Złoty Gryf Gorlicki – główną nagrodę XVI Poetycko-Muzycznej Bitwy pod Gorlicami. Srebrnego Gryfa wyśpiewała Justyna Kuciel z Nowego Sącza, a Brązowego zespół "Żeby nie piekło" z Łodzi oraz Mateusz Bieryt z Jazowska. Jury przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymały je:  Hanna Bratkowska z Raciborza oraz gorliczanki Monika Bubniak i Anna Rybczyk. Laureatki Złotego i Srebrnego Gryfu otrzymały także nominacje do udziału w 46 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
36 mln zł czyli 33% wydatków budżetu przeznaczył Zarząd Powiatu Gorlickiego w roku 2009 na zadania inwestycyjne i remontowe. To jeden z ważnych powodów dla udzielenia przez Radę Powiatu Gorlickiego absolutorium dla Zarządu. Stało się to podczas 42. sesji po zapoznaniu się radnych ze sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu za 2009 rok oraz pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej.

Medialna wizytacja
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Imponującą rozmiarami i tempem realizacji budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu wizytowali przedstawiciele lokalnych i regionalnych mediów: Radia Kraków Małopolska, Radia RDN Małopolska, Gazety Krakowskiej i Gazety Gorlickiej, Regionalnej Telewizji Gorlickiej oraz portalu MoszczenicaInfo. Po budowie oprowadzali ich: starosta Mirosław Wędrychowicz, naczelnik wydziału rozwoju Marian Janusz, naczelnik wydziału edukacji Tadeusz Mikrut, kierownik budowy Bolesław Kmiecik oraz dyrektor ZSZ Antoni Mazur.

Mistrzowskim ślizgiem na sesje
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Po raz kolejny Rada i Zarząd Powiatu Gorlickiego nagrodzili mistrzów sportu. Tym razem uhonorowano złotych medalistów Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, które rozgrywane były na trasach narciarskich Wisły – Kubalonki. Mistrzowski tytuł w narciarskiej sztafecie 4 razy 2 kilometry wywalczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Hańczowa: Mateusz Kuruc, Arek Koszyk, Janek Skalski i Krzysztof Zieliński.

Ważna informacja dla inwestorów oraz firm budowlanych
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Z uwagi na liczne przypadki niszczenia miejsc lęgowych ptaków objętych ścisłą ochroną gatunkową, zwłaszcza jerzyków (łac. Apus apus), które gnieżdżą się w szczelinach budynków, a także dachach, stropodachach i gzymsach Starosta Gorlicki, w związku z apelem Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody informuje...

««  start « poprz. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nast.  » koniec »»