16 października 2019 09:22
Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Promesy na leczenie ran po powodzi
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Mirosław Wędrychowicz odebrał promesę na kwotę 5,23 mln zł. Będzie ona przeznaczona na remont lub odbudowę obiektów komunalnej infrastruktury technicznej zniszczonych w wyniku powodzi mającej miejsce w maju i czerwcu  br. Starty popowodziowe w powiatowej infrastrukturze drogow-mostowej oraz obiektach użyteczności publicznej wynoszą prawie 35 mln zł.

XLIV sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XLIV sesję Rady Powiatu Gorlickiego w dniu 1 lipca  2010 r. (czwartek) o godz. 10.00 w sali 104,  w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Gorlicach ul. Biecka 3.

Dobro z chojnickiego i nie tylko
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
40 tys. zł zadeklarowała Rada Powiatu Chojnickiego w formie dotacji dla powiatu gorlickiego na zadania związane z usuwaniem skutków powodzi. Do powodzian z gorlickiego od zaprzyjaźnionych Chojnic trafi także transport mebli tapicerowanych o wartości około 60 tys zł. Organizowany jest także wypoczynek letni dla około 40 dzieci. To piękna odpowiedź starosty chojnickiego Stanisława Skaji oraz firmy Polipol z Chojnic na apel starosty gorlickiego Mirosława Wędrychowicza oraz posła Witolda Kochana.

Pomoc żywnościowa dla powodzian
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z klęską, która wystąpiła na terenie Polski informujemy, iż osoby poszkodowane podczas powodzi mogą korzystać z pomocy żywnościowej w ramach mechanizmu WPR, „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej”. W takich przypadkach nie jest brane pod uwagę kryterium dochodowe.

Opłacalne inwestowanie
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
471 laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych szczebla międzynarodowego, krajowego i wojewódzkiego wychowały szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat gorlicki w III kadencji samorządu, czyli w latach 2007-2010. Ich liczba rośnie z roku na rok. W 2007 było to 88 uczniów, w 2008 – 106, w 2009 – 119 a w 2010 aż 158 laureatów. Z pewnością duży wpływa na te sukcesy edukacyjne miało zainwestowanie przez Zarząd Powiatu Gorlickiego kwoty 1,8 mln zł w modernizację szkolnych pracowni przedmiotowych.

BĄDŹMY SOLIDARNI POMÓŻMY POWODZIANOM
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Starostwo Powiatowe w Gorlicach  prowadzi zbiórkę, na rzecz poszkodowanych przez powódź mieszkańców Powiatu Gorlickiego, w postaci: wody mineralnej, środków czystości, rękawic, żywności o wydłużonej przydatności do spożycia oraz nowej pościeli, ręczników i kocy.
Na darczyńców oczekujemy w byłej siedzibie Pogotowia Ratunkowego w Gorlicach przy ulicy Michalusa 18, w dniach od 9 – 25 czerwca 2010 roku, w dni robocze, w godz. od 8.00 do 16.00.

Królowa Jadwiga vetera et nova
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi Królowej w Bieczu zakończyła się czwarta edycja Wojewódzkiego  Konkursu Recytatorsko-Plastycznego „Królowa Jadwiga – vetera et nova”. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o życiu i działalności św. Jadwigi Królowej, o specyfice czasów, w których żyła oraz uświadomienie młodzieży prawdy o aktualności etosu realizowanego przez królową.

Pomyślne rozdanie Schetynówek
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Kolejne 10 kilometrów dróg powiatowych zostanie zmodernizowanych. Starosta Mirosław Wędrychowicz podpisał umowę z wojewodą małopolskim Stanisławem Kracikiem na dotację w wysokości 2,4 mln zł. Dofinansowanie pozwoli na realizację inwestycji o wartości 4,8 mln zł. Usprawni ona komunikację między miejscowościami: Libusza, Kobylanka, Głęboka, Biecz, Grudna Kępska, Wójtowa a drogą krajową nr 28 oraz trasami wojewódzkimi 993 i 979. Projekt będzie realizowany w ramach II edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Pomiędzy niebem a ziemią
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W MDK w Gorlicach odbył się wernisaż konkursu fotograficznego „Pomiędzy niebem a ziemią” zainicjowany przez Wojciecha Haberka – instruktora MDK. Zorganizowany został dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Na konkurs wpłynęło 122 fotografie 17 autorów z pięciu szkół powiatu gorlickiego.

Utrudnienia na drogach powiatowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powódź z 4 czerwca br. spowodowała ogromne zniszczenia na drogach powiatowych. Wiele z nich ma oberwane korpusy, uszkodzone mosty i przepusty, zerwane nawierzchnie. Powoduje to konieczność ograniczenia w ruchu oraz nakłada na kierowców obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Wstępna wartość strat w powiatowej infrastrukturze drogowo-mostowej wynosi prawie 41 mln zł.

««  start « poprz. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3106 - 3120 z 3356