19 lipca 2019 08:46
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Nowa i piękna gorlicka geriatria
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Przytulne pokoje, sterylna czystość, pastelowe kolory, błyszczące posadzki... Tak wyglądają nowe pomieszczenia oddziału geriatrycznego gorlickiego szpitala. Inwestycja kosztowała 1,48 mln zł, z czego 900 tys. stanowi dotacja z budżetu powiatu gorlickiego.

Odwiedź Punkt informacyjno - konsultacyjny
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Szukasz informacji o zgodności ksiąg wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym? Odwiedź koniecznie Punkt informacyjno - konsultacyjnt w Starostwie Powiatowym w Gorlicach przy ul.11-go Listopada 6 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:  7.30  -  15.30

Dobra promesa dla powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiat gorlicki otrzyma 2,2 mln zł na remont i odbudowę powiatowej infrastruktury drogowej i mostowej. Taka dobra wiadomość dotarła do starosty Mirosława Wędrychowicza z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Powodzeniem zakończyły się starania Zarządu Powiatu o przyznanie promes z  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, które wystąpiły w latach 2008-2009.

Jubileuszowe X Mosty Starosty 2010
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 6 lutego 2010 r. odbędzie się jubileuszowa X gala wręczenia dorocznej nagrody „Mosty Starosty”. Uhonorowanych zostanie 7 kolejnych osób wyróżniających się swoją działalnością i dorobkiem w dziedzinie kultury. Do tej pory, czyli w okresie od 2001- 2009 roku, starosta gorlicki uhonorował tą prestiżową nagrodą 59 osób. Uroczystość połączona będzie z Inauguracją Międzynarodowego Roku Chopinowskiego.

Kolejna pomoc od radnych powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
960 zł przekazli radni Rady Powiatu Gorlickiego dla Stowarzyszenia na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki” w Gorlicach. Zbiórka zotała przeprowadozna podczas XXXIX sesji Rady Powiatu - mówi przewodniczący Rady Marek Bugno. Pieniądze mają być przeznaczone na utworzenie w Gorlicach Specjalistycznego Ośrodka Rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży.

Podziękowania za obywatelską postawę
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Adam Haluch i Adrian Serwoński – uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach zostali uhonorowania podczas XXXIX sesji Rady Powiatu Gorlickiego. Przyczynkiem do podziękowań i gratulacji była ich godna naśladowania, obywatelska postawa.

Mistrzowskie Kursy Kwartetów Smyczkowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
4 lutego 2010 r. o godz. 18 w Galerii Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach od koncertu Kwartetu Camerata rozpoczynają się Mistrzowskie Kursy Kwartetów Smyczkowych. W trakcie ich trwania odbędzie się  Inauguracja Międzynarodowego Roku Chopinowskiego połączona z wręczeniem dorocznej nagrody Mosty Starosty 2010. Serdecznie zapraszamy.

Informacja z XXXIX sesji Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Wiodącym tematem XXXIX sesji była realizacja zadań powiatu oraz służb, inspekcji i straży w zakresie stanu bezpieczeństwa publicznego.

Wyśpiewany dialog wyznań, kultur i tradycji
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Ekumeniczne kolędowanie odbyło się w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach. „Słowa raz wypowiedziane wciąż trwają, sprawiają, że jeszcze bardziej pamiętamy spotkania, ludzką życzliwość, uścisk dłoni…”, a co dopiero te wyśpiewane?!

Nowy projekt partnerski wart miliony
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
"Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego" to kolejny, nowy projekt w którym bierze udział Powiat Gorlicki. Partnerami powiatu są: powiat nowosądecki, Instytut Zootechniki z Krakowa oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Instytucją wiodącą i koordynującą projekt jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. To właśnie MARR był inicjatorem przedsięwzięcia i prowadzi je od końca 2008 roku.

««  start « poprz. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3091 - 3105 z 3234