Facebook
16 października 2019 10:07
Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Hala z ruin
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwają intensywne prace na budowie hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach. Wszystko wskazuje na to, że  w końcu sierpnia zostanie zakończony pierwszy etap tej inwestycji. Aktualnie trwają przygotowania do montażu konstrukcji dachowej.
Czytaj całość
 
Ekspresowa modernizacja
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Mimo wakacyjnej przerwy i uciążliwych upałów trwają intensywne prace związane z termomodernizacją  czterech obiektów oświatowych prowadzonych przez samorząd powiatowy:  Zespołu Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, Zespołu Szkół Zawodowych im. Pułaskiego w Gorlicach (na zdjęciu), Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi w Bieczu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego – dawnych warsztatów szkolnych w Bieczu. Wartość poprzetargowa tych czterech inwestycji wynosi ponad 3,5 mln zł.
Czytaj całość
 
Sportowe tempo prac
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zaledwie nieco ponad rok  trwa budowa hali sportowej w Bieczu przy Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej -  największej powiatowej inwestycji oświatowej wartej ponad 6 mln zł  z czego prawie 3 mln zł, to środki pozyskane przez Zarząd Powiatu Gorlickiego z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 
Czytaj całość
 
Mała obwodnica dla Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W obecności Marszałka Województwa Małopolskiego, Marka Nawary w domu Polsko-Słowackim w Gorlicach odbyła się uroczysta inauguracja dwóch niezwykle ważnych inwestycji dla Ziemi Gorlickiej.  Pierwszą z nich jest rewitalizacja gorlickiej starówki, drugą natomiast  modernizacja dróg powiatowych określana mianem „Małej obwodnicy Gorlic”. Obie  inwestycje będą realizowane ze środków  Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 
Czytaj całość
 
Dary z Bisztynka
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

Do powiatu gorlickiego dotarł transport tapicerowanych mebli wypoczynkowych  z Firmy WM Jawena z Bisztynka na Warmii,   które zostaną  przekazane najbardziej poszkodowanym przez powódź  rodzinom z terenu gminy Biecz.  Dary te są efektem starań byłego komendanta Straży Granicznej w Koniecznej Pana Jana Ślusarza.

Czytaj całość
 
Rusza Mała obwodnica Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W najbliższy poniedziałek odbędzie się uroczysta inauguracja kolejnej inwestycji drogowej realizowanej przez Powiat Gorlicki, określanej  mianem „Małej obwodnicy Gorlic”.  Za kwotę 6,6 mln zł zmodernizowanych zostanie 8,3 km dróg powiatowych. Inwestycja obejmie ponadto  budowę chodnika na długości 3,9 km, przebudowę 14 przepustów pod drogą, budowę 9 zatok autobusowych.
Czytaj całość
 
Dary z Chojnic dla powodzian
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Do powiatu gorlickiego dotarły pierwsze dary od zaprzyjaźnionego powiatu chojnickiego. Jest to 30 kompletów tapicerowanych mebli wypoczynkowych. Zostały przekazane dla najbardziej poszkodowanych przez powódź rodzin z gminy Gorlice. Wkrótce przyjedzie kolejny tir z meblami.
Czytaj całość
 
V Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Beskidzie Niskim
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Serdecznie zapraszamy na V Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Beskidzie Niskim, który odbywa się w dniach 8 -11 lipca 2010 roku. Pięknym śpiewem chóralnym znów rozbrzmiewać będą  cerkwie powiatu gorlickiego w Pętnej, Łosiu, Wysowej, Nowicy, Uściu Gorlickim, Hańczowej i Gorlicach. Wystąpią: Kameralny Chór Studentów Teologii Prawosławnej z Warszawy i Chór Wyższego Greckokatolickiego Seminarium Duchownego ze Lwowa.
Czytaj całość
 
Usuwamy zniszczenia popowodziowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Prawie 10 mln zł przeznaczył już w tym roku Zarząd Powiatu Gorlickiego na usuwanie skutków powodzi na powiatowych drogach i mostach. O środkach pozyskanych na ten cel i ich przeznaczeniu mówi starosta Mirosław Wędrychowicz.


Czytaj całość
 
KONKURS MÓJ POMYSŁ NA MAŁOPOLSKĘ
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
10 czerwca 2010 roku ruszył konkurs ,,Mój pomysł na Małopolskę" organizowany przez Województwo Małopolskie i Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego.  Serdecznie zapraszamy studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe do podzielenia się swoimi pomysłami na temat tego jak ma wyglądać Małopolska w roku 2020.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3091 - 3105 z 3357
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl