20 października 2019 05:52
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
X Międzynarodowy Konkurs Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach odbył się wernisaż prac laureatów i uczestników X edycja Międzynarodowego Konkursu Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze słowackich, czeskich i polskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ogółem na konkurs wpłynęło 363 prace. Gratulacje laureatom przekazał m.in. wicestarosta Karol Górski.

Zostań Liderem Polskiej Ekologii
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się 13 edycja Konkursu Ministra Środowiska " Lider Polskiej Ekologii". Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 31 października 2010 r.

Zarządzenie nr 41 Starosty Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
ZARZĄDZENIE NR 41 STAROSTY GORLICKIEGO z dnia 10 września 2010 r. w sprawie przeprowadzenia modernizacji ewidencji gruntów i założenia ewidencji budynków na obrębie Kobylanka, jednostka ewidencyjna Gorlice.

Kieleckie podglądania starosty
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz przyjął 8-osobową delegację ze Starostwa Powiatowego w Kielcach. Goście z Kielc przyjechali do Gorlic, aby zapoznać się ze sposobem zarządzania kształceniem zawodowym w powiecie gorlickim oraz zaczerpnąć wiedzę na temat możliwości pozyskiwania środków finansowych na modernizację bazy i systemu kształcenia.

Pół roku przed finiszem
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
4 zupełnie nowe sale operacyjne o standardzie europejskim, sala wybudzeniowa, sterylizatornia i centralna dezynfektornia powstają w nowym bloku operacyjnym budowanym dla gorlickiego szpitala. Realizacja tej niezwykle ważnej inwestycji pozwoli na wykonywanie w Gorlicach skomplikowanych zabiegów i operacji. Jej zakończenie planowane jest na I kwartał 2010 roku. Postępy prac na placu budowy wizytowali: starosta Mirosław Wędrychowicz i dyrektor szpitala Marian Świerz w towarzystwie lokalnych i regionalnych mediów oraz przedstawicieli załogi szpitala i budowniczych obiektu.

Mistrzowie są wśród nas
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zawodnicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach zdobyli tytuł wicemistrzów w V jubileuszowych Międzynarodowych Sportowych Mistrzostwach Polski dla Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów w punktacji drużynowej. Anna Krupa zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii kobiet a Jarosław Górski zajął II miejsce w punktacji na najaktywniejszego zawodnika.

IV Dożynki Powiatowe Szymbark 2010
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Mimo ulewnego deszczu odbyły się IV Powiatowe Dożynki. Tym razem miejscem spotkania  rolników z powiatu gorlickiego oraz władz samorządowych i wspólnego dziękczynienia za zebrane plony był Szymbark. Dzięki życzliwości ks. proboszcza Stefana Tabora cała uroczystość odbyła się w w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku.

Podziękowania dla dożynkowych organizatorów i sponsorow
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z tegorocznymi IV Dożynkami Powiatowymi, które odbyły się w Szymbarku, Radny Rady Powiatu Gorlickiego Jan Przybylski, w imieniu własnym i mieszkańców wsi przekazuje za naszym pośrednictwem wyrazy wdzięczności dla  wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego powiatowego święta rolników.

W Gorlicach o funduszach europejskich
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach odbyła się konferencja pod hasłem "Obudzić potencjały - wykorzystać szanse. Fundusze Europejskie w powiecie gorlickim". W spotkaniu wzięli  udział: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda oraz przedstawiciele lokalnego samorządu ze starostą Mirosławem Wędrychowiczem, świata nauki, biznesu i mediów.

Rusza projekt Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Od 1 września 2010 roku rusza realizacja projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Jego wartość dla powiatu gorlickiego wynosi niebagatelną kwotę 7,2 mln zł, a z jego dobrodziejstw skorzysta około 3 tys. uczniów.  W Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się robocze spotkanie na temat zadań wynikających z realizacji projektu.

««  start « poprz. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3061 - 3075 z 3362