• 04 lutego 2023
  • Imieniny:  Andrzeja, Weroniki, Joanny

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, od dnia 31 stycznia br. /poniedziałek/porady z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji  będą,  aż do odwołania  - udzielane z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (w formie Home Office - dyżurów telefonicznych). Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno wykonawcom, jak i beneficjentom pomocy.

Aby skorzystać z tej  formy porady i otrzymać informacje o dostępnych terminach, należy złożyć wniosek w formie elektronicznej, logując się na podstronie Ministerstwa Sprawiedliwości - „Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja”, adres e-mail: np.ms.gov.pl , gdzie znajduje się przycisk „Rezerwuj termin”. Następnie zdjęcie lub skan należy wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo dostarczyć do urzędu inną, dostępną drogą. Po przekazaniu zamówienia do urzędu należy oczekiwać na wyznaczenie terminu porady.  

W sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu - beneficjent może ustnie złożyć wniosek o uzyskanie porady w formie telefonicznej, dzwoniąc pod numer 18 35 48 769 lub 18 35 48 756, z podaniem następujących danych: imię, nazwisko, adres, numer PESEL (w przypadku braku numeru PESEL - numer innego dokumentu tożsamości).

Przypominamy, że porady z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji przysługują osobie uprawnionej, która nie jest wstanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy  prawnej,  w tym  osobie  fizycznej  prowadzącej  jednoosobową  działalność gospodarczą, niezatrudniającej innych osób w ciągu ostatniego roku.

 

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E