17 lipca 2019 18:49
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Strategiczne wyzwania dla powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Kompleksowe rozwiązanie układu komunikacyjnego Gorlic, budowa drogi szybkiego ruchu do autostrady Kraków - Tarnów, rozwój turystyki poprzez  budowę „Gorlickiego obszaru turystycznego” oraz tworzenie produktu turystycznego na kanwie operacji gorlicko – tarnowskiej to najważniejsze wyzwania stojące przed powiatem gorlickim. Ich realizacja powinna się odbywać w ramach Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego do 2020 roku. Takie sugestie zgłosił starosta Mirosław Wędrychowicz podczas roboczego spotkania wicemarszałka Małopolski Leszka Zegzdy z samorządowcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw z terenu powiatu gorlickiego.

Pro Publico Bono AD 2009
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Ich życie i praca to ustawiczne czynienie dobra dla innych ludzi, to umiłowanie czynem swojej Małej Ojczyzny – Ziemi Gorlickiej. W podzięce za to co robią od ubiegłego roku przyznawana jest nagroda Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego „PRO PUBLICO BONO”.
W tym roku jej wręczenie będzie miało miejsce 27 marca 2010 r. (sobota) o godz.17 w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach. Uroczystość połączona będzie z koncertem fortepianowym w wykonaniu światowej sławy pianistki Marioli Cieniawy- Puchały w ramach Roku Chopinowskiego.

Jak Feniks z popiołów
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Z gruzu i ruiny zaczyna się wyłaniać hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach. W tym przypadku najpierw trzeba częściowo wyburzyć stary obiekt – szkolne warsztaty, żeby można było zacząć budowę nowego obiektu.

Wokół Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Ominąć centrum Gorlic – to marzenie wielu kierowców. Ma szansę częściowo się spełnić. Wszystko za sprawą wdrożonego do realizacji przez Zarząd Powiatu Gorlickiego projektu o trochę tajemniczym tytule „Poprawa dostępu komunikacyjnego do strefy aktywności gospodarczej z ominięciem Centrum Gorlic”. Chodzi o modernizację blisko 9 km ciągu dróg powiatowych przebiegających od ul. Zakole w Gorlicach (na zdjęciu)  przez Kobylankę w kierunku Dominikowic oraz dalej w stronę Sękowej.

Zaproszenie na XLI sesję Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XLI sesję Rady Powiatu Gorlickiego w dniu 25 marca 2010 r.  o godz. 10.00 w sali 104,  w siedzibie Starostwa Powiatowego.

Zagrożenia, z którymi możemy sie zetknąć - POWÓDŹ
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Klęski żywiołowe występują najczęściej zupełnie niespodziewanie. Dlatego też nabycie wiedzy o zjawiskach, które mogą nas dotknąć, a szczególnie wypracowanie odpowiednich zachowań w obliczu zdarzenia kryzysowego jest bardzo ważne. Z prowadzonych ocen, analiz
i statystyk jednoznacznie wynika, że racjonalne i kierowane zachowania mogą znacznie ograniczyć straty ponoszone przez lokalne społeczności przeżywające sytuacje kryzysowe.

A może to duchy
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

Stuki, zgrzyty i tajemniczy łomot dobiega z wnętrza renesansowego kasztelu w Szymbarku. Czasem nawet pojawi się jakiś siny dym... Tych zjawisk nie należy jednak przypisywać duchom zamczyska. Jeśli są to z podziwem patrzą na postępy robót remontowych prowadzonych przez Małopolskie Biuro Przygotowania i Realizacji Inwestycji „KRAK INVEST” Sp. z o.o. z Krakowa.

Zrekrutuj się
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach zaprasza osoby niepełnosprawne, rodziców samotnie wychowujących dzieci oraz rodziców mających problemy opiekuńczo – wychowawcze, do udziału w projekcie „Aktywność i integracja szansą na lepsze jutro”.

Janosik w akcji
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa uruchamia nowy Fundusz Pożyczkowy dla małopolskich przedsiębiorców pod nazwą JANOSIK

Różanolica chórzystka - X Powiatowy Konkurs Ortograficzny
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Kinga Łukasik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej została Mistrzynią Ortografii Powiatu Gorlickiego. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej odbył się X Powiatowy Konkurs Ortograficzny.  Wzięło w nim udział 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego.

««  start « poprz. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3046 - 3060 z 3233